Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme 2020 yılı

Avatarayınlanan s
176 0
Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme yöntemi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Kredi kartı kullananlar kartları ilk aldığı zamanlarda ödeme için bir tarih belirlerler. Bu tarihe de hesap kesim tarihi ismi verilmektedir.Kredi kartı hesap kesim tarihini bankanıza ait müşteri hizmetleri internet bankacılığı yada mobil şubelerden öğrenebilirsiniz. Kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirmek genelde gelir durumumuz ile alakalıdır. Maaş zamanlarımız yani gelirlerimiz ile kredi kartı hesap kesim tarihinin birbiri ile uyumlu olması ödemelerde kolaylıklar sağlamaktadır.

Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme yöntemi

Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirmek için bankanıza ait telefon bankacılığını kullanabilirsiniz.Bütün bankaların müşteri hizmetleri kredi kartları ile ilgili departmanları sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Kredi kartı hesap kesim tarihi öyle çok fazla değiştirilen bir tarih değildir. Zira devlet dairelerinde görevlilerin maaşı 15 indedir. Ayın 15. inde öaaş alan birisi için en uygun hesap kesim tarihi bizce ayın 9 veya 10 gibi olacaktır. Böylelikle maaş almamıza bir kaç gün kala kredi kartımız ile yapacağımız alışverişlerin tutarını bir sonraki ay ödenebilecektir.

Kredi Kartları kullanan memurlar için en uygun hesap kesim tarihini öğrendik. Peki ya ayın 1. de maaş alanlar için kredi kartı hesap kesim tarihi nasıl olmalı. Aslında değişen bir şey yok. Kredi kartı hesap kesim tarihiniz eğer maaşınızdan 5-6 gün önce olursa hem maaşınıza 5 gün kala yaptığınız harcamaları sonraki ay ödersiniz hemde aylığınızı aldıktan sonra kredi kart borcunu ödemek için 5 günlük bir zamanınız olur.
, Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme 2020 yılı
Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme yöntemi

Kredi kartı borçlarını düzenli olarak ödemek kredi notumuzu etkileyen önemli bir kriterdir banka için. Bu sebeple gelir tarihlerimize uygun kredi kartı hesap kesim tarihleri belirlemek yararımıza olacaktır. Kredi kartı hesap kesim tarihini internet bankacılığı üzerinden giriş yaparak değiştirebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken bir husus da yılda bu işlem için belli bir sınır olmasıdır.

Bir diğer yöntem de mobil bankacılık üzerinden hesap kesim tarihinizi değiştirmektir. Anlattığımız her üç yöntemde sizlere banka şubesine gitmeden bu işlemi yapmanızı sağlayan yöntemlerdendir. Teknolojiden anlamayanlar için ise  banka şubesine giderek hesap kesim tarihini değiştirmek için talepte bulunmaktır.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Önemi

Kredi kartları ile harcama yaparken bir sonraki aya öderim mantığında olanların ise hesap kesim tarihlerini daha iyi ayarlamaları gerekmektedir. Çünkü bu yöntem ile yapılan harcamalar bir sonraki aya devrettiğinden bütçemizi sarsan harcamalar yapmak kaçınılmaz oluyor.Bu duruma dikkat etmek gerekmektedir. Hesap kesim tarihimizi aldığımız maaş veya başka gelir tarihleri ile uygun tutmalıyız. Kredi kartı ödemelerini düzenli olarak zamanında yapmak size kredi notu puanı olarak geri dönecektir.

Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme yöntemi konusunda bilgiler verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Yorum bölümünden sizlerde bu konu ile ilgili düşünce ve bilgilerinizi yazarak etkileşimlere katılabilirsiniz. Avukattan İcralık olanlara kredi veren bankalar konusunda hazırladığımız yazımıza da bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı

Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar

Gönderen - Şubat 5, 2020 0
Evlilik ve Düğün Kredisi Veren Bankalar  özellikle yeni evlenenler veya nişanlı çiftlerin en çok başvurduğu kredi çekme yöntemleriş arasındadır. Ülkemizde bir…

2020 Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Gönderen - Şubat 16, 2020 0
Ülkemizde tarımsal ve kırsal kalkınmayı hızlandırmak ve geliştirmek adına yapılan çalışmalar arasında, tarım ve hayvancılıkla ilgilenenler veya ilgilenmek isteyenler için…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir