Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?

Avatarayınlanan s
592 0
Kredi kartından Bitcoin satın alma işlemleri, birçok Türk Bankası tarafından yasaklanmış durumdadır. Kredi Kartı ile bitcoin satın almak isteyen kullanıcıların Türkiye’de yeterli seçeneği bulunmamaktadır. Bazı sitelerden kredi kartı ile Bitcoin satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye kripto para kullanıcıları günümüzde kredi kartı ile Bitcoin satın almak için yurt dışı merkezli borsaları kullanma durumunda kalmaktadır. Ancak yerli ve güvenilir Bitcoin satışı yapan siteler de mevcuttur.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınan Siteler

Kredi kartı ile Bitcoin satan internet siteleri günümüzde oldukça fazladır. Bu siteler arasında güvenilir olanı bulmanız oldukça mühim konuların başında gelmektedir. Bazı güvenilir internet siteleri kredi kartı ya da banka kartı ile Bitcoin gibi kripto paraları satışa çıkarmaktadır. Bunun için:

 • Siteye üye olmak,
 • Satın alınacak tutarı gitmek,
 • Kredi kartı ile işlemleri tamamlamak yeterli olmaktadır.
 • Genellikle bu siteler 30 dakika içerisinde kullanıcıların kripto cüzdanlarına satın alınan Bitcoinleri göndermektedir.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınabilecek Siteler

Kredi kartıyla Bitcoin satın alınabilecek internet siteleri araştırılırken kullanıcı yorumlarına önem vermeniz gerekmektedir. Bitcoin satışa sunan sitelerin güvenilirliğini öğrenmek, büyük paralar harcanan bu piyasa için öncelikli kuraldır. Birçok site bitcoin satışa sunuyor olsa da kullanıcılarına haftanın yedi günü ve günün yirmi dört saati canlı yardım veren ve kullanıcı memnuniyeti açısından yüksek yerlere başvurulması gerekmektedir.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alımı

Kredi kartıyla Bitcoin satın alma işlemleri için yurt dışı kaynaklı merkez borsalarından faydalanabilirsiniz. Türkiye’de kredi kartı ile bitcoin satın almak özel ve devlet bankalarında mümkün olmamaktadır. Birçok özel banka, kredi kartı ile Bitcoin alışverişlerini yasaklamış durumdadır. Kredi kartı ile yapacağınız Bitcoin alışverişleri için güvenilir siteleri tercih edebilirsiniz. Siteler için dikkat etmeniz gerekenler:

 • Kredi kartı kabul eden Bitcoin sitesi hakkında araştırma yapmanız gerekmektedir,
 • Sitenin güvenilirliği hakkında veri toplamanız önem teşkil eder.
 • Siteyi kullanan ve bitcoin alışverişi yapan diğer kullanıcılar ile ilgili bilgi edinmeniz gerekmektedir.

Bitcoin Kredi Kartı

Kredi kartı ile Bitcoin işlemleri yapabilmek için yurt dışı borsalarını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı Türk, güvenilir Bitcoin siteleri de kredi kartı ile Bitcoin satışına imkan tanımaktadır. Güvenilir Bitcoin sitelerini tercih ederek, satın alacağınız tutarda Bitcoin ödemesini kredi kartınızdan saniyeler içerisinde yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Coin Alma

Kredi kartı ile coin satın alma işlemleri için Türk sitelerinden faydalanabilirsiniz. Yabancı piyasalar da olduğu kadar Türk piyasasında da kripto paralar yaygın şekilde kullanılmaktadır. Alım ve satım işlemlerinin oldukça yoğun yapıldığı ülkelerden biri olan Türkiye’de kredi kartı ile coin alma işlemlerini aracı siteler eşliğinde gerçekleştirmeniz mümkün. Ancak bu siteler hakkında dikkat etmeniz gerekenler:
 • Sitenin güvenilirliği,
 • Sitenin bitcoini cüzdana transfer etme süresi,
 • Sitenin müşteri memnuniyeti,
 • Ne kadar zaman hizmet verdiği olarak özetlenebilir.

Güvenilir siteler isterseniz kredi kartı ile isterseniz de banka kartı aracılığı ile coin satın alabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Kripto Para

Kredi kartıyla kripto para satın alma işlemleri yaparken internet sitelerinden faydalanmanız gerekmektedir. Türkiye’de kripto para alım işlemleri bankalar tarafından yasaklanmıştır. Bundan dolayı da bankalar aracılığı ile kripto para satışı söz konusu değildir. Bundan dolayı Türk kripto para siteleri arasından güvenilir olanlarından kredi kartı ile talep ettiğiniz tutarda kripto parayı satın alabilirsiniz. Site, kısa süre sonra bu kripto parayı cüzdanınıza transfer edecektir.

Kimliksiz Bitcoin Almak

Kimlik bilgileri olmadan Bitcoin satın alma işlemleri günümüzde yalnızca Bitit üzerinden yapılmaktadır. Bitit üzerinden tek seferde 25 Euro değerinde Bitcoin satın aldığınızda herhangi bir kimlik onaylaması gerekmemektedir. Kimlik şekilde satın alabileceğiniz Bitcoinler; ödeme gerçekleştikten hemen sonra belirtilmiş olan BTC adresine transfer edilmektedir. Bitit, Bitcoin satın alma işlemlerini herkes için kolay hale getirmeyi amaçlayan hizmetlerden biridir. Türkiye de dahil olmak üzere 50’den fazla ülkede Bitit kullanmaktadır.

Bitit Bitcoin Alma

Bitit ile Bitcoin satın alma işlemleri ile kimliksiz ve onaysız şekilde Bitcoin satın alabilirsiniz. Bitcoin satın alma işlemlerini kolay hale getirmeyi amaçlayan Bitit, Türkiye ile beraber 50 farklı dünya ülkesinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bitit üzerinden tek seferde 25 Euro değerinde Bitcoin satın aldığınızda herhangi bir kimlik onaylaması gerekmemektedir.

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alma 2019

Kredi kartı ya da banka kartı ile Bitcoin satın almak için çeşitli internet siteleri üzerinden alışverişlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Bankalar aracılığı ile Bitcoin ve Kripto para alışverişi yasak olduğu için bunu internet siteleri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bazı internet siteleri özellikle Bitcoin alışveriş işlemleri için belirli bir tutara kadar da kimlik onayı talep etmemektedir.

Başkasının Kredi Kartıyla Bitcoin Almak

Farklı bir kredi kartı ile Bitcoin alma işlemleri söz konusu olmamaktadır. Farklı bir kredi kartı kullanmak yerine kimlik ve onay istemeyen sistemlerden yararlanmanız daha sağlıklı olacaktır. 25 Euro değerindeki Bitcoinleri kimliksiz şekilde satın alabileceğiniz hizmetler aracılığı ile herhangi bir kimlik kullanmadan da bu işlemleri halletmeniz mümkündür.

Kredi Kartı ile Ethereum Alma

Kredi kartıyla Ethereum satın almak için güvenilir web sitelerinden alışveriş yapmanız gerekmektedir. Güvenilir web sitelerine giriş yaptıktan sonra kredi kartınız ile belirlediğiniz tutarda kripto para satın alabilirsiniz. Satın aldığınız kripto para saniyeler içerisinde kripto cüzdanınıza transfer edilecektir.

Yapı Kredi Bitcoin

Yapı Kredi Bankasından Bitcoin satın almak direkt banka aracılığı ile mümkün değildir. Türkiye’de Yapı Kredi Bankası da dahil olmak üzere brçok banka, kripto para hesabı açmamakta ve aracı olarak bu alanda bulunmamaktadır. Yapı Kredi Bankası’na ait kredi kartı kullanan kişiler ise bitcoinleri yurt dışı borsalarından ya da Türk kripto web sitelerinden kredi kartı ile satın alabilmektedir.

Bitcoin Kredisi

Bitcoin kredi kartı işlemleri için bazı sistemlerden faydalanmak gerekmektedir. Bitcoin Türkiye’de özellikle özel bankalarda kullanılmayan ve yasaklanan bir sistemdir. Bundan dolayı da bankalar aracılığı ile Bitcoin kredi çekmek söz konusu değildir. Bitcoin kredisi kullanabileceğiniz alanlar ise:
 • Yabancı – yurt dışı borsa merkezleri,
 • Yabancı kripto para oluşumları,
 • Yerli Kripto para hizmetleri,
 • Kripto para hizmeti veren yerli web siteleri.

Bitcoin Bozdurma

Bitcoinleri satma işlemleri için Bitcoin satın aldığınız platformları kullanabilirsiniz. Bitcoin bozdurma işlemleri genellikle internet ortamındaki Bitcoin kullanıcılarının oluşturduğu platformlar veya borsa sistemleri üzerinden gerçekleştirmektedir. İkamet ettiğiniz bölgeye göre Bitcoin bozdurma işlemlerini borsa üzerinden ya da Türkiye’de yaşıyorsanız, yurt dışı borsa sistemlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Banka Kartı ile Bitcoin Satın alma

Banka kartıyla Bitcoin para satın alma işlemlerini yabancı ve yerli Bitcoin siteleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde yerli ve güvenilir birçok kripto para sitesi bulunmaktadır. Bu siteler aracılığı ile güvenilir olarak bitcoin satın alabilirsiniz. Bazı siteler yalnızca kredi kartı ile bitcoin satın alma işlemlerine izin verirken, bazı siteler hem banka kartı hem de havale aracılığı ile Bitcoin satın alma işlemlerine olanak tanımaktadır.
, Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?
Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?
Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır? Konusunda Derlediğimiz bilgilerden oluşan yazımızın burada sona geldik. Konu ile ilgili ayrıca merak ettiğiniz konularda yorum bölümünden yardım alabilirsiniz. Güncel Bitcoin Fiyatları ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Kripto para ve Bitcoin alıp satma konusunda yazımız bilgi amaçlı olup hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.

İlgili Yazı

, Bitcoin ve Ripple Balinaları Harekete Geçti!

Bitcoin ve Ripple Balinaları Harekete Geçti!

Gönderen - Nisan 30, 2020 0
Son 24 saat içerisinde, BTC balinaları 209.4 milyon dolar değerinde toplam 26.018 Bitcoin’i başka cüzdanlara aktardı. Diğer bir taraftan piyasa değeri bakımından en büyük…

Yatırım İçin Bitcoin Alınır mı?

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
İlerleyen zamanla birlikte insanların alışkanlıkları değiştiği gibi para biriktirme ve harcama stilleride değişmektedir. Tarihi devirlerin en başında takas usulü ile…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir