2020 yılında Künefeciler Kaç Para Kazanıyor?

Avatarayınlanan s
788 0

Künefeciler Kaç Para Kazanıyor?


Künefe Dükkanı Açarak para kazanmak isteyenlere fikir vermesi açısından bugün ele alacağımız konu Künefeciler Kaç Para Kazanıyor? konusu olacak. Lezzetli tatlılar arasında yer alan ve Hatay ili ile özdeşleşen Künefe tatlısı işine girmek ne kadar kazançlı bir iş detaylar yazımızın devamında.  Hatay ve Mersin illerinde ön plana çıkan Künefe tatlısı dükkanlarını diğer illerimizde görmek artık mümkün.

Birer ikişer ardı ardına açılan künefecilerin kazançları ile gelir ve giderleri de merak konusu olmuş durumda. Kadayıf ile kendine özgü peynirin sıcacık buluşması ile servis edilen künefe tatlısı yaz kış sevilerek yenilen tatlılar arasında. Hal böyle olunca Künefe tatlısı satışı ve sunumu yapılacak olan yerler diğer illerimizde ön plana çıkmaya başladı.

Künefeyi İmal Etme

Künefe dükkanı açmak kadar Künefeyi kendimizin imal edip etmeyeceği de önemli bir kriterdir. Eğer bir bay,lik alarak bu alanda hizmet vermek istiyorsanız işiniz biraz daha kolay olacaktır. Bayilik aldığımız firma künefeyi satmak amacı ile firmaya sunacaktır. Ancak ben iş yerim de künefeleri kendim üreteceğim diyenler bu alanda uzman ustalar ile çalışmak durumundadır.

Müşterilere ikram ve servis edilecek künefeler için üretim yapmak istiyorsak her şeyden önce lezzet konusunda iyi bir usta ile çalışmamız gerekmektedir. İyi bir ustanın elinde pişecek olan ve sunuma hazırlanan künefeler müşteriler tarafından beğenildiğinde dilden dile dolaşacak ve müşterilerimiz artacaktır. Bu sebeple iş yeri açarken bayilik konusunun gözden geçirilmesi gerekmektedir.

, 2020 yılında Künefeciler Kaç Para Kazanıyor?
Künefeciler Kaç Para Kazanıyor?

Künefe Bayiliği  İçin Gerekenler

Künefe dükkanı açmak için öncelikli olarak iyi bir bölgede dükkan bulmamız gerekmektedir. Bulacağımız iş yerinin araç parkına müsait olması çok önemli bir unsurdur. Künefe dükkanı açmak için masa , sandalye , tabak çatal gibi ana malzemelerin yanında iş yerinde olması gereken diğer malzemeler yeterli olacaktır. Bayilik alacak isek bu ihtiyaçların bir çoğu bayilik tarafından karşılanacak olan malzeme türleridir.

Künefe alanında iş yeri açmak konusunda maliyetler açısından bizler en çok zorlayacak kısım ise iş yeri kirası ve çalışanların masrafı olacaktır. Şimdilerde cadde ve sokaklarda açılan künefeciler dışında Stand tarzında açılan künefe dükkanları da bulunmaktadır.

Künefe Satışında Kazançlar

Künefe satışlarından ortalama olarak elde edilecek olan kazançlar aşağı yukarı %300 – 400 gibi kar oranlarında olmaktadır. Bu miktarlarda bayilik alınan firmaların kalite ve isimleri de önemli  bir yer teşkil etmektedir.  Künefe satışı yapılan iş yerinde tatlı dışında bir çok ürün de satmak mümkündür. Kimi çay içerken kimisi soğuk bir içecek tercih edebilir. Künefe Nasıl Yapılır. 

Künefe konusunda Yalova ilinde açılan bir iş yerinin müşteri potansiyeli bu alanda 2-3 tane daha benzer iş yerinin açılması ile noktalanmıştır. Hal böyle olunca Künefe işine ilgi oldukça artmıştır. Eğer bu alanda yatırım yapmayı planlıyorsanız gerekli ön fizibilite araştırmaları yaparak bu işe başlayabilirsiniz. Oto Galericiler Kaç Para Kazanıyor?  konusu ile ilgileniyorsanız makalemizi okumanızı öneriyoruz.

İlgili Yazı

Sivas En Ucuz Taksi Çağırma Hizmeti

Gönderen - Ocak 13, 2020 0
Sivas ilinde en ucuz Taksi Çağırma Hizmeti  veren taksi şirketleri ve taksicileri ile ilgili olarak yazımız içeriğinde detaylı bilgileri bulabilirsiniz.…

Para Yardımı Yapan Kurumlar ve Dernekler

Gönderen - Mart 3, 2020 0
Maddi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara birçok sivil kuruşlar ve dernekler maddi destek sağlamaktadır. Böylece zenginlerin, sanatçıların, hayırsever kurumların yapmış oldukları…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir