Kurşun Dizisi Tomris Ayaz Gerçek Adı

Avatarayınlanan s
214 0
Kurşun Dizisi Tomris Ayas karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Begüm Akkaya’dır. 8 Şubat 1991 Cuma günü dünyaya gelmiştir. Şimdilerde 28 yaşında olan başarılı oyuncu bir çok tiyatro dizi ve film projelerinde yer almıştır. 167 cm boyu ve 47 kilogram ağırlığında olan güzel oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirmiştir. 

Kurşun Dizisi Tomris Ayaz Gerçek Adı 

Doktor bir babanın kızı olan Begüm Akkaya  Fox ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan Kurşun dizisinde rol almaktadır. Begüm Akkaya Kurşun dizisinde Tomris Ayaz karakterine hayat verecek. Tomris Ayaz karakteri dizide sol görüşlü bir üniversite öğrencisini canlandırmaktadır. Dizide rol alan Bünyamin karakterinin kızıdır. Güçlü ve kendi ayakları üzerinde durmasını bilen tıpkı babası gibi güçlü birisidir. Onu babasından ayıran özellik ise dünya görüşüydü. Yer altı ve mafyadan uzak bir kızdır. Her olay ve basın açıklamasında ön planda olan birisidir. Dizide rol alan bir diğer karakter olan Aydın’a gizliden gizliye aşıktır. 
, Kurşun Dizisi Tomris Ayaz Gerçek Adı
Kurşun Dizisi Tomris Ayaz Gerçek Adı 

Kurşun Dizisi Begüm Akkaya 

Kurşun dizisinde rol alan ve dizide Tomris Ayaz rolünü canlandıran Begüm Akkaya dizi serüvenine 2005 yılında ilk defa rol aldığı Beşinci Boyu dizisi ile başlayan yolculuğu şimdilerde Kurşun dizisi ile devam etmektedir. Başarılı oyuncu hemen herkesin yakından takip edip izlediği sevilen dizi doktorlar ile kariyerine devam ederken aynı yıl içinde Yeşeren Düşler dizisinde rol almıştı. 2008 yılında Kendi Okulumuza doğru isimli gençlik dizisinde de rol alan oyuncu bir yıl sonra ekranlara gelen Kapalı Çarşı dizisinde oynamıştır. 

2012 yılında iki dizi ile hayranlarının karşısına çıkan Kurşun Dizisi Tomris Ayaz karakteri Acayip Hikayeler ve Uçurum dizilerinde boy göstermişti. Bir sonraki yıl 20 dakika ve Bugünün Saraylısı isimli iki dizide rol alan usta oyuncu Begüm Akkaya dizi macerasına 3 yıllık bir ara verdikten sonra 2016 yılında ekranlara Altınsoylar ve Aşk ve Guru dizisi ile dönüş yapmıştır. 

Bir çok dizi filmde rol alan Begüm Akkaya’nın ilk sinema filmi tecrübesi ise 2008 yılında gösterime giren Aşk tutulması isimli film ile olmuştur. 2010 yılında tam 3 sinema filminde birden rol alan oyuncu Hür Adam 72. Koğuş ve Aşk Tutulması isimli filmlerde rol almıştır. 2012 yılında Kuma isimli sinema filmi ile sevenleri ile buluştu. Bir yıl sonra ise Mavi Dalga ve Nergis Hanım isimli sinema filmlerinde rol almıştır. 
Kurşun Dizisi Tomris Ayaz karakteri hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Oyuncu ve rolü ile ilgili yorum bölümünden düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Kurşun Dizisi Tomris Ayaz karakteri hakkında bilinmeyen tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir