Kuruluş Osman Ayaz Alp Kimdir? Tarihte Var mı

Avatarayınlanan s
671 0
Kuruluş Osman Ayaz Alp Kimdir? 
Kuruluş Osman Ayaz Alp rolünü Atilla Güzel canlandırmaktadır. Ayaz Alp karakterini canlandıran Atilla Güzel Konya ilinde 1984 yılında dünyaya gelmiştir. Sevilerek izlenen tarihi diziye yeni katılan Ayaz Alp hakkında detaylı bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. 

Kuruluş Osman Ayaz Alp Kimdir? Tarihte Var mı

Çarşamba akşamlarının fenomen dizisinde bu hafta yayınlanan bölümde diziye dahil olan iki yeni oyuncu yer alıyor. Kuruluş Osman Dumrul Alp hakkında sizlere bir önceki yazımızda sizlere detaylı bilgiler vermiştir. Bu yazımızda sizlere Kuruluş Osman Ayaz Alp hakkında bilgiler vereceğiz. Ayaz Alp dizide Osman beyin yakın alpleri arasında olacak yeni oyuncudur. 

Ayaz Alp rolünü canlandıran Atilla Güzel oyunculuktan ziyade güreş ile adını duyuran başarılı bir sporcudur. 2008 yılında düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda bronz madalya kazanmıştır. 1.90 metre boyu ve 110 kilo ağırlığı ile tam bir Osmanlı askeri görünümde olan oyuncu dizide Osman beyin yanında cenk edecektir. 
Kuruluş Osman dizisinde Osman bey amcasının oğlu ile birlikte kendisini destekleyen alpler ile yeni mücadelelere yelken açıyor. Amcası tarafından obadan kovulan Osman Bey aynı zamanda kendisine verilen sırları saklaması sebebi ile de Samsa Alp ile arası açılmıştır. Osman bey amcası ile uğraşırken bir de Samsa’nın bağımsızlığını ilan eder açıklaması sonrasında kendisine destekleyenler ile yeni bir ordu kurmak istemektedir. 
Yanında cesur ve güçlü alplerden oluşan bir ordu kuracak olan Osman Beyin en yakın alplerinden olacak olan Ayaz Alp ve Dumrul Alp diziye oldukça renk katacak isimler olacak. 
, Kuruluş Osman Ayaz Alp Kimdir? Tarihte Var mı
Kuruluş Osman Ayaz Alp
Kuruluş Osman Ayaz Alp Tarihte Var mı ?
Ayaz Alp karakterinin  bilinen tarihi kahramanlardan olup olmadığı konusunda detaylı bir bilgi bulunmamaktadır. Tarihi dizilerde bu tarz karakterler diziye senaryo gereği dahil olmaktadır. Bu oyuncunun da dizide böyle bir karakter olduğunu düşünmekteyiz. 
Kuruluş Osman Ayaz Alp karakterini canlandıran Atilla Güzel hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Oyuncu hakkında yorum bölümünden düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

İlgili Yazı

Mucize Doktor Dizisi Ada Kimdir?

Gönderen - Ekim 18, 2019 0
Mucize Doktor Dizisi Ada karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Gökçe Akyıldız hanımdır. 30 Ekim 1992 yılında Sinop ilimizde dünyaya gelmiştir.…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir