Kuruluş Osman Boran Kimdir Gerçek Tarihte Yaşamış mı?

Avatarayınlanan s
949 0
, Kuruluş Osman Boran Kimdir Gerçek Tarihte Yaşamış mı?
Kuruluş Osman Boran Kimdir Gerçek Tarihte Yaşamış mı?
Kuruluş Osman Dizisi Boran karakterini Yiğit Uçan canlandırmaktadır. Dizinin yayınlanması ile birlikte dizi hayranların en çok merak ettiği konular arasında dizi karakterlerini kimlerin canlandırdığı ve bu karakterlerin tarihi dizi olması sebebi ile gerçekte yaşayıp yaşamadıkları konusuydu. Kuruluş Osman Boran Kimdir Gerçek Tarihte Yaşamış mı? konusunda detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. 
Kuruluş Osman dizisi Diriliş ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olan tarihi bir dizidir. Tarihi dizilerde kronolojik olarak seneryonunda ilerlemesi gerektiği için artık Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşunu anlatan Kuruluş Osman dizisi Diriliş ertuğrul’un yerini aldı. Sadece dizinin ismi değil aynı zamanda bu sezon dizinin kanalı da değişti. Atv ekranlarında aynı gününde yayınlanacak olan dizide daha önce dizinin bayan karakterleri olan Burçin ve Sofia rolleri hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda da sizlere Kuruluş Osman Boran karakteri hakkında bilgiler vereceğiz. 

, Kuruluş Osman Boran Kimdir Gerçek Tarihte Yaşamış mı?
Kuruluş Osman Boran Kimdir

Kuruluş Osman Boran Kimdir ?

Kuruluş Osman dizisinde Boran karakterini canlandıran Yiğit Uçan İstanbul ilinde 12 Ağustos 1976 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul ilinde doğmasına rağmen aslen  Bosna Hersek’li olan oyuncu 1.72 cm boyunda ve 70 kg. ağırlığındadır.  
İstanbul ilinde Avcılar 50. Yıl Lisesindeki eğitiminden sonra Eskişehir Anadolu üniversitesi Açık öğretim Fakültesinden mezun olmuştur. evli ve bir erkek evlat sahibi olan oyuncu Aslan Burcudur. 2015 yılında yayınlanan filinta isimli dizide Sami karakterine hayat veren oyuncu Muhteşem yüzyıl dizisinde Şehzade Beyazıt rolünü 2016 yılında canlandırmıştı. 
Bir yıl sonra sevilen askeri dizilerden olan Söz dizisinde Sebo rolü ile ekranlara gelen oyuncu son olarak Mekketçik Kutlu Zafer isimli dizide oynamıştı. Şimdilerde ise atv ekranlarında yayınlanan kuruluş Osman Boran karakteri ile izleyeceğimiz Yiğit Uçan dizilerin yanında tiyatrolarda da oynamıştır. 
, Kuruluş Osman Boran Kimdir Gerçek Tarihte Yaşamış mı?
Kuruluş Osman Boran 

Kuruluş Osman Boran Gerçek Tarihte Var mı?

Dizide rol alan Boran karakterinin gerçek tarihimizde yaşayıp yaşamadığı konusunda net bir bilgi bulamasak da bu konudaki yorumlarınızı bekliyoruz. Dizide rol alan bazı yan karakterlerin gerçek tarihten ziyade senaryo gereği dizide oynamaları sebebi ile bu konuda kesin bir bilgi verememekteyiz.

İlgili Yazı

Mucize Doktor Sertan ve Gülçin Kimdir

Gönderen - Aralık 24, 2019 0
Mucize Doktor Son Bölüm  Nazlı İle Yemeğe Çıkan Sertan ve Gülçin karakterin kim olduğu dizi hayranları tarafından oldukça merak edildi.…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir