Kuruluş Osman Dizisi Bahadır Kimdir

Avatarayınlanan s
1287 0
Kuruluş Osman Dizisi Bahadır Karakteri dizinin son bölümünde izleyenler tarafından oldukça merak edildi. Kuruluş Osman Bahadır karakterinin tarihte yaşayıp yaşamadığı ve dizide nasıl bir karakteri canlandıracağı hakkında bilgiler yazımızın devamında..
, Kuruluş Osman Dizisi Bahadır Kimdir
Kuruluş Osman Dizisi Bahadır Kimdir 

Kuruluş Osman Dizisi Bahadır Kimdir 

Dizide son bölümde Osman Obadan sürgün edilir. Amcası tarafından sürgün edilen Osman Bey’in amca oğlu Batur’da onu yalnız bırakmaz ve babasının sözünü dinlemez ve obadan ayrılır. Osman Beyin amcası Dündar Bey ise başka bir hatundan olan diğer oğlu Bahadır‘ı obaya çağırır.

Kuruluş Osman Dündar Beyin Oğlu Bahadır Kimdir

Dündar bey başka bir hatundan olan oğlu Bahadır‘ı affettiğini en yakın alpine söyleyerek onu affettiğini ve kendisine yardımcı olmak üzere obaya gelmesini söyler. Karısı ise Bahadır’ın obaya bela getireceğini söyler.

DÜNDAR BEY KİMDİR?

Dündar Bey 210 veya 1212 yıllarında doğmuştur. 1298 veya 1302 yılları arasında ölmüştür. Süleyman Şah’ın oğlu, Ertuğrul Gazi’nin kardeşi ve Osman Gazi’nin amcasıdır. 90 yaşına yakınken Osman Gazi tarafından öldürüldüğü rivayet edilir.

Dündar Bey’in öldürülmesi bir çok Osmanlı tarihçisi tarafından farklı şekillerde nakledilmiştir. Bir rivayete göre Dündar Bey ile Osman Gazi arasında bir çekişme olduğunu ve Dündar Bey’in Osman Gazi’nin beyliğini istemeyerek kabullendiğini ve sürekli Osman aleyhine çalıştığını hatta Bilecik tekfuru ile anlaşarak Osman’a suikast tertip ettirdiğini ve bu sebepten ötürü affı kabul edilmeyerek Dündar Bey’in öldürüldüğü belirtilir

Kuruluş Osman Bahadır Bey Tarihte Kimdir?

Dizide Dündar beyin ilk hanımından olan oğlu olarak diziye katılması beklenen Bahadır karakterinin tarihte isminin geçip geçmediği konusunda detaylı bilgilere ulaşamadık.

Bahadır Bey Ne Zaman Öldü

Tarihi kaynaklarda Dündar beyin hayatı ile ilgili çok fazla detay bulunmadığı için Bahadır Beyin annesinin kim olduğu ve ne zaman öldüğü konularında bir bilgi bulunmamaktadır.

Dündar Bey’in çocukları hakkında yaptığımız tarihi araştırmalarda sağlıklı bilgilere rastlayamadık. Kuruluş Osman Dündar Beyin Oğlu Bahadır hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik.

İlgili Yazı

Mucize Doktor Dizisi Ada Kimdir?

Gönderen - Ekim 18, 2019 0
Mucize Doktor Dizisi Ada karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Gökçe Akyıldız hanımdır. 30 Ekim 1992 yılında Sinop ilimizde dünyaya gelmiştir.…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir