Kuruluş Osman Dizisi Bala Hatun Gerçek Adı

Avatarayınlanan s
967 0
Kuruluş Osman Dizisi Bala Hatun Gerçek Adı Özge Törer henüz daha 20 yaşındadır. Şimdilerde Muğla Sıtkı kocaman üniversitesinde sahne sanatları bölümünde eğitimine devam eden oyuncu Kuruluş Osman dizisinde Şeyh Edebali’nin kızı Bala hatun rolü ile izleyenlerin karşısına çıkıyor. Oyunculuk deneyimi az olmasına rağmen oldukça iyi bir performans sergileyen Bala Hatun ile Osman Bey dizide senaryo gereği gerçek tarihte olduğu gibi evlenecektir. 

Kuruluş Osman Dizisi Bala Hatun Gerçek Adı 

Kuruluş Osman dizisinde Bala Hatunu izleyenler ilk olarak bir rahibe kılığında kalede ajanlık yaparken tanıdılar. Edebali tarafından Kutsal Emanetleri kaleden almaları için görevlendirilen Bala hatun bu görevi layıkı ile yerine getirmişti. Dizide bir iki bölüm sonra yolları Ormanlık alanda Osman Bey ile kesişen Bala Hatun ilk görüşte ona aşık olmuştu. Osman Beyde kendisine yardım eden ilk önceleri rahibe olarak tanıdığı sonradan ise Edabali’nin kızı Bala Hatun olduğunu öğrendiği bu güzel hatuna abayı yaktı.
Dizide rahibe olmadıkları ortaya çıkan Bala Hatun ve arkadaşı daha sonra görevlerini tamamlayarak gerçek kimliklerini Osman beye açıklamışlardı. İlerleyen bölümlerde Pazar yerine yapılan Yannis tarafından kaçırtılan Bala Hatun kalede onun tarafından sorgulansa da  Sel verip sır vermez. Yannis tarafından çaresi kendisinde olan bir zehir ile zehirlenen Bala Hatun’u Osman bey kaleden kurtarır ve  obaya tedavi olması için  getirir. Ancak şifanın kaynağı Yannis’de olduğu için Yannis’in kızını kaçırarak şifaya karşı Yannis’in kızını koz olarak kullanır ve onu kurtarır. 
Obada çadırda şifayı aldıktan sonra kendisine gelen Edabali’nin kızı Bala hatun Osman beye kendisini babasından istemesini söyler. Hem senaryo hemde gerçek tarihte evlenecekleri hemen herkes tarafından bilinmektedir. Dizinin ilerleyen bir kaç bölümü sonrasında Osman Bey ile Bala Hatun’un töre ve geleneklere göre dünya evine girmesi beklenmektedir.
, Kuruluş Osman Dizisi Bala Hatun Gerçek Adı
Kuruluş Osman Dizisi Bala Hatun Gerçek Adı 

Gerçek Tarihte Bala Hatun 
  

Gerçek tarihe bakıldığında Râbi’a Bâlâ Hâtun  Osmanlı I. Osman’ın eşiydi. Ünü ile bilinen Şeyh Edebali’nin kızıdır. Bala Hatun gerçek tarihte 1289’da dünyaya gelen ve Aladdin Paşa’nın annesidir. Gerçek tarihte Osman Beyin ikinci hanımı olarak Bala Hatun dan da bahsedilmektedir. Bala Hatun ve Osman beyin gerçek tarihte ne zaman evlendikleri yönünde net bir tarih olmasa da dizide ilerleyen bölümlerde bir evlilik olacağı tahmin edilmektedir. 

İlgili Yazı

Babil Dizisi Saffet Gerçek Adı Kariyeri

Gönderen - Ocak 4, 2020 0
Abdurrahman Yunusoğlu Kimdir?Babil Dizisi Saffet karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Abdurrahman Yunusoğlu’dur. İstanbul ilinde dünyaya gelen oyuncu şimdilerde 30 lu…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir