Kuruluş Osman Konuralp Kim? Gerçek Tarihte Var mı?

Avatarayınlanan s
591 0
Kuruluş Osman Konuralp karakterinin gerçek yaşanmış tarihte var olan birisi olup olmadığı dizi hayranlarının en çok merak ettiği konular arasındadır. Kuruluş Osman gerçek tarihte Osmanlı Kuruluşunda yaşamış iyi bir savaşçı ve komutandır. Kuruluş Osman dizisi tarihi bir dizi olduğu için bazı karakterler her ne kadar senaryo gereği oluşturulsa da bazı karakterler geçmişte yaşayan tarihi kişiliklerdir. Dizinin ilk bölümü geçen hafta Çarşamba günü izleyenler ile buluşmuştu. Kuruluş Osman Konuralp Kim? Gerçek Tarihte Var mı? Sorularının yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz. 
, Kuruluş Osman Konuralp Kim? Gerçek Tarihte Var mı?
Kuruluş Osman Konuralp Kim? Gerçek Tarihte Var mı? 
Tarihi ve bol aksiyonlu dizide diziye katılan ve diziden ayrılan oyuncularda oldukça fazla oluyor. Yemin sitesi olarak elimizden geldiğince bu karakterlerin bilgilerini sitemizde paylaşmaya çalışıyoruz. İlk bölümde dizide uzun yıllardır rol alan Bamsı Alp olarak hemen herkesin yakından tanıdığı karakterin oğlu olan Aybars rolü gereği şehit olarak diziden ayrılmıştı. 
Dizinin ikinci bölümünde diziye dahil olmasını beklediğimiz Eren Vurdem tarihi dizide Konuralp rolünü canlandıracaktır. Dizinin ilk bölümünden anladığımız kadarı ile çok iyi anlaşan Osman şehit olan Bamsı Alp’in oğlunun yerini Konuralp dolduracak ve onun sadık ve en yakın adamı olacaktır. Bir Selçuklu askeri olması da beklenen Konuralp karakterinin dizide Osman beyin hayatını kurtaracağı da tahminlerimiz arasında yer almaktadır. 

Gerçekte Tarihte Konuralp 

Tarihi dizide rol alan bir çok karakter gibi Konuralp isminden de bir çok tarih kitabı bahsetmektedir. Özellikle Osmanlı devletinin ilk kurulduğu yıllarda civar bölgeleri yaptığı fetihler ile isminden Bahsedilen Konuralp başarılı ve cesur bir komutan olarak bilinir. Gerçek tarihte Konuralp batı bölgelerine  Selçuklular tarafından görevlendirilen iyi bir akıncıdır. İlerleyen dönemde Osman bey ile yolları kesişen Konuralp artık onun yanındadır. Konuralp beyin yaptığı bir çok fetih dönem olarak Orhan bey zamanlarına rastlamaktadır. Bu zamanlarda Başta Sakarya bölgesi.  Düzce ve bolu civarlarında bir çok yeri fetih yaparak Osmanlı topraklarına dahil etmiştir. 

Konuralp Ne Zaman Öldü? Diziden Ne Zaman Ayrılacak

Dizi karakteri olarak izleyenler tarafından da tanınan ve Osmanlı tarihinde de adından söz edilen başarılı komutan nihayet her canlının ölümü tattığı gibi Orhan bey zamanında vefat etmiştir. Bursa’nın fethinden bir müddet sonra ölmüştür. Kendisinin yönettiği ve ona bağlı olan bölgeler ise Orhan bey tarafından Şehzade Murad’ın emrine verildiği bilinmektedir. Kuruluş Osman Konuralp gerçek tarihte Düzce civarlarında eceli ile ölmüştür. 

Kuruluş Osman Konuralp Mezarı Nerede?
Tarihi diziler ile birlikte tanınan bir çok tarihte yaşamış kişilerin mezarları veya anıtları merak edilmektedir. Kuruluş Osman Dizisi Konuralp mezarının Düzce civarlarında olduğu tahmin edilmektedir. Düzce’nin Konuralp ilçesinde Konuralp’in türbesi ve Söğüt’te Ertuğrul Gazi’nin mezarının yanında Konuralp kabri olsa da bu yerlerin asıl mezarları olmadığı da söylenmektedir.  
, Kuruluş Osman Konuralp Kim? Gerçek Tarihte Var mı?
Kuruluş Osman Konuralp Kim? Gerçek Tarihte Var mı? 

Kuruluş Osman Konuralp Gerçek Adı Ne ? Konuralp’i Kim Canlandırıyor 

Kuruluş Osman dizisi Konuralp karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Eren Vurdem beydir. Oyuncu sevilerek izlenen Söz dizisinde canlandırdığı Ateş Acar karakteri ile gönüllerde taht kurmuştu. Şimdilerde  Kuruluş Osman dizisinde Konurap karakteri ekranlara gelen oyuncu aslen Konyalı’dır. 1988 yılında bir sonbahar günü Ekim ayında dünyaya gelmiştir. Tiyatro eğitimini Haliç Üniversitesinde almıştır. Bir dönem Şevkat tepe isimli dizide de ekranlara gelen oyuncu ilerleyen dönemde Çınar karakteri ile  İnadına Aşk dizisinde oynamıştır.  Sümela’nın Şifresi 3’ isimli filmde de rol almıştır. 

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir