Kuruluş Osman Yannis Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı?

Avatarayınlanan s
1251 0
Kuruluş Osman Dizisinde Yannis karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı  Tuğrul Çetiner beydir. Kutsal Emanetleri saklayan ve kalede arka planda sözü geçen Efendi Yannis karakteri dizide oldukça sık olarak ekranlara gelmektedir.

Kuruluş Osman Yannis Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı?

Kalenin prensesi Sofia’nın bile en çok çekindiği isim olan Efendi Yannis karakteri dizi hayranları tarafından oldukça merak edilmektedir. Kuruluş Osman dizisinde Kalede saklı olan ve Kutsal Emanetler olarak saklanan Sırları korumakla görevli olan efendi Yannis rolünü canlandıran oyuncu Tuğrul Çetiner hakkında detaylar yazımızın devamında.
, Kuruluş Osman Yannis Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı?
Kuruluş Osman Yannis Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı?
Efendi Yannis manastıra sızdıklarını söyleyerek kaleye Sofianın canını almaya gelmediğini sadece casusu ve kutsal emanetleri bulmaya geldiğini söyler. Sofia ise Efendi Yannis’in önünde diz çöker.

Kuruluş Osman Efendi Yannis karakterinin gerçek tarihte yaşayıp yaşamadığı konusunda yorumlarınızı bekliyoruz. Tarihi dizide bir çok karakter senaryo gereği oluşturulduğu için bazı karakterler hakkında çok fazla detaylı bilgiye ulaşmak mümkün olmayabiliyor.

Kuruluş Osman dizisinde Yannis karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Tuğrul Çetiner beydir. Başarılı oyuncu 1 Ocak 1942 tarihinde İstanbul ilinde dünyaya gelmiştir.

Bir çok tiyatro projesinde oynayan oyuncu 2004 yılında Çınaraltı ve Kapıları açmak isimli dizilerde rol almıştır. 2005 yılında Sağır Oda 2 yıl sonra ise Bıçak sırtı dizilerinde oynamıştır. 2013 yılında Ben Onu Çok Sevdim isimli dizi ile kariyerine devam eden oyuncu 2016 yılında Kördüğüm ve son olarak da kuruluş Osman dizisinde Yannis karakteri ile ekranlara gelmektedir.

Sinema

2016  İstanbul Kırmızısı, Rosso İstanbul
         Ferzan Özpetek, BKM
2015  Çırak, Emre Konuk
2009  Kurtlar Vadisi Gladio, Sadullah Şentürk
1999  Samyeli Operasyonu, Warner Bross

Kuruluş Osman Yannis karakterini canlandıran Tuğrul Çetiner Tuğrul Çetiner Türk tiyatro ve dizi oyuncusu, çevirmen. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu olan sanatçı, 1962’de girdiği Devlet Tiyatroları’nda 1975’e kadar oyunculuk yaptı. İngiltere’de mesleki eğitim gördü, Polonya’da Jerzy Grotowski ile birlikte tiyatro laboratuvarı çalışmalarına katıldı

İlgili Yazı

Mucize Doktor Sertan ve Gülçin Kimdir

Gönderen - Aralık 24, 2019 0
Mucize Doktor Son Bölüm  Nazlı İle Yemeğe Çıkan Sertan ve Gülçin karakterin kim olduğu dizi hayranları tarafından oldukça merak edildi.…
, Demet Özdemir yeni evine taşındı!

Demet Özdemir yeni evine taşındı!

Gönderen - Şubat 26, 2021 0
Yemin.org / Detay –Dizi ve reklamlardan kazandığı parayla akıllıca bir yatırım yapan Özdemir, aylardır evinin dekorasyonuyla uğraşıyordu. Hatta işler bir türlü…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir