Massey Ferguson 5430 Kullanıcı Yorumları ve İncelemesi

Avatarayınlanan s
719 0
Traktörler çiftçilerimiz için vazgeçilmez tarım araçları arasında birinci sırada gelmektedir. Tarım işlerinde hemen her alanda kullanılan traktörler gerek güçleri gerekse performansları ile oldukça önem arza eden araçlardandır. Hal böyle olunca traktör almak isteyenler bu alanda oldukça geniş araştırmalar yapmaktadır. eskiden köy yerlerinde traktörler birbirlerine bağlanarak hangi traktörün daha güçlü olduğu konusunda iddialı tatlı kapışmalar yapılırdı. Ancak artık günümüzde internet bir tık uzağımızda olduğu için bu araştırmalarda teknolojinin verdiği nimetler aracılığı ile yapılmaktadır. Bugün sizlere efsane traktörlerden olan Massey Ferguson 5430 hakkında bilgiler vereceğiz.

Massey Ferguson 5430

Massey Ferguson 5430 traktörleri en düşük yakıt tüketiminde en yüksek güç ve performansı bir arada sunmak için geliştirilen yeni motor teknolojilerinin kullanıldığı bir traktör olarak karşımıza çıkmaktadır. traktörün Şanzımanı ile ön plana çıkmaktadır. Hem sağ el kullanımına uygun hemde sol el kullanımına uygun olarak dizayn edilerek kullanıcının esnek ve rahat bir kullanım sağlaması amaçlanmıştır. Sürücü konforu en üst seviyede tasarlanan bu modelde kabin tasarımı oldukça iyidir. dışarıdan içeriye sesi almayan bir yalıtım ile dizayn edilen kabini ile ön plana çıkan modelde ses azlığı sürücü için oldukça rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Massey Ferguson 5430 Kullanıcı Yorumları ve İncelemesi

Massey Ferguson 5430 Motor Gücü ve Performansı
Massey Ferguson 5430 üzerinde Perkins 4-silindirli motorlar bir çok alanda oldukça güçlü ve etkili kullanım imkanı sağlamaktadır. Bu motorlar sayesinde yakıt tüketimi konusunda da tam bir örnek model olmaktadır. Modeller ilave olarak sunulan 10 HP (ISO) güç arttırımı seçenekleri ise özellikle hız için mükemmel seçenek sunmaktadır. Nakliye işlemlerinde ve gizilen mesafelerde süreleri en aza indirmek amacı ile kullanılan bu sistemler aynı zamanda çeki işlerinde, balya yapımında, ekin biçmede, tarla sürmede ve gübreleme yapmada daha iyi verim almak amacı ile  üstün performans sunar. en zorlu koşullarda bile tüm motorlar geniş bir çalışma devri yakaladığında süper yakıt ekonomisi sağlamaktadır.

Massey Ferguson 5430 Şanzıman 

traktörün Dyna4 şanzımanı sayesinde 16 ileri/16 geri vites ve tam debriyajsız işlem sağlayarak dört kademe vitesinde, dört vites adımı değişimi sağlamaktadır. Dyna-4, zahmetsiz ileri ve geri hareket için sektörün teknoloji lideri sol elden kontrollü Power Shuttle levyesi ile birlikte gelir. Operatörler, mekik duyarlılığını küçük bir döner potansiyometre yardımıyla da ayarlayabilir. Gübreleme ve ön yükleyici işleri gibi hızlı ve sık yapılan işler için daha agresif, balya istifi gibi işler için ise daha yavaş ayarlar seçilebilir.Manevra ve engebeli arazilerde dönüler basitleştirilmiştir çünkü operatörler sol el kontrolü ile yön değiştirebilirken sağ el ile ön yükleyici kontrollerini çalıştırabilir.

Massey Ferguson 5430 Kullanıcı Yorumları ve İncelemesi

Dik motor paputu, Visioline tavan ve 100 l/dakıkalık hidrolik seçenekleri ile Dyna-4 şanzıman, MF 5400 serisini ön yükleyici işleri için rüyalarınızdaki traktör haline getirir.StandaStandart olarak sunulan 5.000 kg’lık kaldırma kapasitesi , sınıfındaki en iyi kaldırma kapasitelerinden biridir ve MF 5400‘ün kendisine bağlanan birçok ekipmanı rahatlıkla taşımasını sağlar. Opsiyonel olarak sunulan 75 mm’lik pistonlar kaldırma kapasitesini 6.000 kg‘a çıkarır.MF‘in ünlü Elektronik Askı Kontrolü (ELC) özelliğiyle sağlanan

Massey Ferguson 5430 Kullanıcı Yorumları ve İncelemesi

Üç nokta askı sistemi, MF‘in derinlik ayarı yapmanızı sağlayan “fare” ünitesini ve kabinin sağ konsoluna yerleştirilmiş ELC panelini kullanarak size ekipmanlarınız için daha fazla kontrol sağlar. Hidrolik güç, dört adet tek veya çift etkili, mekanik olarak çalıştırılan spool valflerden veya her ikisinin kombinasyonunu beslemek için, tandem pompa ile, açık merkezli sistemden (32,7 ve 57 litre/dak.) olarak sağlanır.Sağ konsola monte edilen mekanik manevra kolu, tek bir kolla iki spool valfin kontrolünü sağlar. İkiden fazla hidrolik işlev isteyen ön yükleyici ataşmanlarını çalıştırmak için mükemmeldir.
Camdan zemine kadar olan kapılar sayesinde her yöne mükemmel görüş alanı ve ideal bir şekilde yerleştirilmiş ‘B‘ sütunları sayesinde, üç bölmeli arka pencere açıklığı ile iyi bir yan ve arka görüş sağlar.Ön yükleyici işi için, Massey Ferguson‘un tüm traktörlerinde bulunan yeni Visio cam tavan panelini seçebilirsiniz. Cam panel açılabilir ve aynı zamanda bir güneş storu da mevcuttur.
, Massey Ferguson 5430 Kullanıcı Yorumları ve İncelemesi

Massey Ferguson 5430 Kullanıcı Yorumları ve İncelemesi

Mekanik süspansiyonlu döner koltuk standarttır. Manuel ayarlanan pnömatik süspansiyonlu koltuk ve katlanır hostes koltuğu ise opsiyoneldir. Isıtma ve havalandırma sisteminde daha fazla çıkış, geliştirilmiş hava dağıtımı ve daha doğru sıcaklık kontrolü vardır. Ek konforlu havalandırma sistemi ise opsiyoneldir.Tüm kontroller belli bir mantık içinde yan konsola yerleştirilmiştir. Buradan T-vites kolunu, Spool valf kollarını ve hidrolik kontrolleri kullanmak son derece kolaydır.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir