Moğol Komutanı Balgay kimdir? Gerçek tarihte Balgay

Avatarayınlanan s
631 0
Kuruluş Osman dizisi Balgay karakterinin gerçek tarihte yaşayıp yaşamadığı dizi hayranları tarafından oldukça merak edildi. Sevilerek izlenen tarihi dizi Kuruluş Osman kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak diziye katılan oyuncu Yurdaer Okur oldu. Moğol Komutanı Balgay karakteri dizi hayranları tarafından ilgi ile izlenirken dizdide kalıcı olup olmadığı ise merak konusu oldu. Balgay karakterinin Gerçek Tarihte yaşayıp yaşamadığı hakkında bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Moğol Komutanı Balgay kimdir? Gerçek tarihte Balgay  


Moğol komutanı  Türkler’den  intikam almak için elinden gelen tüm kudret ve gücü kullanacak bir karakterdir.Moğol komutan, hükümdar ve Moğol İmparatorluğu’nun kurucusu Cengiz Kaan’ın torunu, Kulagu Han’ın kardeşidir. Kuruluş Osman dizisinde Balgay karakteri ile ilgili olarak yaptığımız tarihin derinliklerindeki araştırmalarda çok fazla bilgiye rastlayamadık.Tarihi dizilerde gerçekte yaşamış tarihi kişilikler yer aslada zaman zaman senaryo gereği oluşturulmuş karakterlerde olmaktadır. Moğol Komutanı Balgay hakkında detaylı tarihi bilgilerinizi yorum bölümden yazabilirsiniz, 

Kuruluş Osman Balgay Kimdir?

Türkler ile olan düşmanlığı ön planda olacak tarihi karakter zeki ve oldukça başarılıdır. Zeki olmasının yanı sıra aynı zamanda zeki bir komutandır.  dizide gücü ile obalara söz geçirecek kadar tehlikeli ve güçlü olacaktır. Kısa zamanda Osman beyin gücünü ve zekasını keşfedecektir. 
Hülâgü Han’ın komutanları arasında yer alan komutan özellikle Müslümanlar ile uğraşacak ve onlara zulüm edecektir. Moğol Komutanı  karakterinin dizide ne zaman öleceği konusunda bir bilgi olmasa da senaryo gereği uzun bir süre kalacağını tahmin etmekteyiz. Moğol komutanını kim canlandırmaktadır.

Moğol Komutanı Balgay
Moğol Komutanı Balgay kimdir? 

Yurdaer Okur Kimdir?

Tarihi dizide Balgay karakterini canlandıran Yurdaer Okur 29 Ekim 1974 tarihinde Karadeniz bölgemizde yer alan Rize ilinde dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olan oyuncu Devlet Tiyatrolarında uzun süre hizmet etti. Sakarya Fırat e ve Kadar Dayı dizilerinde rol alan oyuncu Nöbet ve Sevgili Geçmiş dizilerinde de ekranlara geldi.2019 da canlandırdığı 7. Koğuştaki Mucize isimli film ile kötü bir karakterin nasıl canlandırılması gerektiği konusunda adeta oyunculuk dersi veren Yurdaer Okur Kuruluş Osman Dizisinde Balgay rolü ile ekranlara geliyor.

Oyuncu ve canlandırdığı Moğol komutanı karakteri hakkında yorum bölümünden düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.Oyuncuya canlandıracağı karakterde başarılar diliyoruz. Magazin haberinden sıkıldıysanız Rüyada Bankadan Kredi Çekme konusundaki Makaleye göz atabilirsiniz.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir