Mucize Doktor Dizisi Ali Vefa’ya Dizi sonunda Ne Olacak

Avatarayınlanan s
475 0
Mucize Doktor Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri dizinin ilk bölümü ile dizi hayranları tarafından öğrenilmiş oldu. Dizi 12 Eylül Perşembe günü yayınlandığı ilk bölümü ile oldukça beğeni toplarken sosyal paylaşım sitelerinde trend olmayı başardı. Mucize Doktor dizisi otizmli çocuklar için mükemmel bir farkın dalık yarattı diyebiliriz. Mucize doktor dizisi bir uyarlama dizisi olarak ekranlara gelirken oyuncuların gösterdiği performans ise alkış aldı.

Mucize Doktor Dizisi Ali Vefa 

Mucize Doktor Dizisinde rol alan Taner Ölmez Ali Vefa karakteri ile otizmli bir genel cerrahı canlandırıyor dizide. Ali küçük yaşlarda abisi ve çok sevdiği tavşanını kaybetmiş ve doktor olmaya karar vermiştir. Hafızası çok iyi olan Ali Vefa Samsun ilinde Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Istanbul ilinde Özel Bir hastanede Bölüm Başkanı olan Adil hoca tarafından Çalıştığı hastanede çalışması için onu yanına çağırır. Adil hoca Ali gelmeden toplanan yönetim kuruluna Ali’yi neden işe almaları gerektiğini anlatsa da onları ikna edemez ve işe alınmaz.
, Mucize Doktor Dizisi Ali Vefa’ya Dizi sonunda Ne Olacak
Mucize Doktor Dizisi Ali Vefa’ya Dizi sonunda Ne Olacak

Mucize Doktor Oyuncuları :Mucize Doktor Dizisi Asistan Doktor Demir

Samsun’da İstanbul’a uçak ile gelen genç doktor Ali hava alanın da küçük bir çocuğun  üzerine cam düşmesi olayına müdahale eden bir doktora yanlış işlem yaptığını söyleyerek hava limanında bulunana bir takım malzemeler ile çocuğu kurtarmayı başarır. Bu olay ise sosyal medyada oldukça ilgi çeker. Çocuk ile birlikte işe başlama hayalleri kurduğu hastaneye tesadüfen Ambulans ile giden Ali burada da çocuğa doğru müdahalenin yapılması için oldukça uğraş verir. Sosyal medyada bir anda ünlenen Ali için basın mensupları hastaneye akın eder. Hastanenin sahibi ise bu durumu lehe çevirmek için Ali için tekrar yönetim kurulunu toplantıya çağırır. Ali ise ikinci yönetim kurulu toplantısı sonunda işe alınır.

Yönetim Kurulu toplantısına katılan Ali tavşanını ve abisini kurtaramadığını o kadar duygu dolu anlatır ki izleyenler adeta gözyaşlarına boğulur. Abisinin arkadaşları onunla oynasın diye öldüğünü anlatan Ali Vefa kendisi için kimsenin bir şey yapmasını istememektedir aslında. Hastanenin en iyi cerrahlarından olan  Ferman hoca ise Adil hocanın öğrencidir. Ancak Ferman hoca Ali Vefa’yı ekibinde istemez. Aslında ondaki cevheri görmüştür ancak otistik olduğu için unu ekibinde istememektedir.

, Mucize Doktor Dizisi Ali Vefa’ya Dizi sonunda Ne Olacak
Mucize Doktor Dizisi Ali Vefa’ya Dizi sonunda Ne Olacak


Mucize Doktor Dizisi Oyuncuları

1-Ali Vefa (Tamer Ölmez )

Mucize Doktor Dizisinin başrol oyuncusu Tamer Ölmez 9 Ağustos 1986 tarihinde  İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Şimdilerde 33 yaşında olan başarılı oyuncu  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümünde  Tiyatro eğitimini başarı ile tamamlayarak mezun olmuştur. İlk olarak  Kayıp Şehir isimli dizi ile ekranlara gelen oyuncu Mert karakteri ile sevilen gençlik dizisi  Medcezir ile herkes tarafından tanınmıştır. Daha sonrasında ise  Muhteşem Yüzyıl Kösem isimli dizide Genç Osman karakteri ile ekranlara gelmiştir.

Tamer Ölmez Mucize Doktor Dizisinde Ali Vefa rolü ile ekranlara geliyor. Oyuncu otizm rahatsızlığı olan bir genel cerrah rolü ile baş rollerde yer alıyor. Tıp Fakültesini birincilik ile bitiren Ali Vefa’nın doğuştan gelen bir hafıza yeteneği bulunuyor. okuduklarını unutmayan Ali Vefa’nın bu yeteneği onu ve abisini göçük altından çıkarak Adil Hoca keşfediyor. Hiç ameliyat tecrübesi olmasa bile okuduklarını hayal ederek ameliyat yapabiliyor.

Bir çok hastanın vücut bulgularına bakarak onların hastalığı hakkında doğru tahminlerde bulunabiliyor. Onun bu özelliği onu gerçekten Mucize bir doktor yapıyor. Kendisine dokunulmasından hoşlanmayan Doktor Ali Vefa aşırı kalabalıkta ve gürültülü ortamlarda kötüleşiyor. Kötüleştiği anlarda ise çocukluğunda abisinin hediye ettiği oyuncak neşteri cebinden çıkartarak sakinleşmeye çalışıyor.

Mucize Doktor Dizisi Ali Vefa’ya Dizi sonunda Ne Olacak

2-Adil (Reha Özcan)

Reha Özcan 5 Temmuz 1965 yılında Bingöl ilimizde dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu şimdilerde 54 yaşındadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunudur.

Mucize Doktor Dizisi Adil hastanede Genel Cerrahi bölüm başkanıdır. Aynı zamanda bu özel hastahanenin de yönetim kurulu üyesidir. Aslında hastaneyi ayakta tutan Adil beydir. Ali Vefa’nın hastanede işe başlaması için kendi kariyerini ve geleceğini bile hiçe saymıştır. Bölüm Cerrahı olan Ferhan hoca ile konuşarak onun elinden tutmasını ister. Tüm yönetim kuruluna karşı tek başına Ali Ferman’ı savunarak dizi izleyenlerine de farkın dalık mesajını en iyi bir şekilde verir.

İlgili Yazı

Kurşun Dizisi Tomris Ayaz Gerçek Adı

Gönderen - Ekim 31, 2019 0
Kurşun Dizisi Tomris Ayas karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Begüm Akkaya’dır. 8 Şubat 1991 Cuma günü dünyaya gelmiştir. Şimdilerde 28…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir