Murat Boz umut dağıttı, her gecenin bir sabahı var!

Avatarayınlanan s
469 0

TV8 ekranında yer aldığı O Ses Türkiye yarışmasındaki eğlenceli halleriyle ekranda izleyicileri mutlu eden isimlerden birisi Murat Boz… Bu günlerde ise herkes gibi kendini karantina altına almış durumda. Instagram hesabından düşüncelerin paylaşan Boz, her gecenin bir sabahı olduğunu belirterek, “Bu da geçer” diyerek hayranlarına umut verdi.

Zor zamanlardan geçtiğimizi belirten şarkıcı, bazı şeylerin yeniden farkına varmaya başladığımıza değindi ve en çok ihtiyacımız olan şeylerin ise “sevgi, saygı, şefkat, merhamet, anlayış ve güven’ olduğunu belirtti.

Ünlü şarkıcının “Kapatılan sınırlar, çekilen setler aslında kalkıyorlar çünkü zaten yoktular” sözü de bir hayli anlamlı. Dünyanın birbirine ihtiyacı olduğunu anladığı bu süreç ile ilgili Murat Boz’un değerlendirmeleri şöyle:

“Bu zor zamanlarda bakıp da görmediğini öğreniyor insan. Belki bildiklerimizdi onlar ama kolay unutmaya meyilli olduğumuzdan, bırakmışız hepsini bir kenara… Farkına varıyoruz, zor yoldan da olsa bakıp geçtiklerimizi görüyoruz yeniden. Önemli olanın farkına varmaya başlıyoruz. Aslında ne kırılganmışız ve birbirimize ne denli bağlıymışız, anlıyoruz.”

“İhtiyacımız olan ‘Sevgi’, ‘Saygı’, ‘Şefkat’, ‘Merhamet’, ‘Anlayış’, ‘Güven’… Farklı düşünene, farklı görünene, farklı bakana, aslında parçası olduğumuz ama sanki değişmişiz gibi davrandığımız doğaya, tüm canlılara, hayvanlara saygı, yaşam hakkına saygı… Anlamaya başlıyoruz.”

“Kapatılan sınırlar, çekilen setler aslında kalkıyorlar çünkü zaten yoktular. Ön yargılar manasızlaşıyor. Ötekileştirmeler anlamsızlaşıyor. Öyle değilmiş gibi gözükse de insanları keskin çizgilerle birbirinden ayıran ‘her şey’ ama ‘her şey’, nefretlerimiz, kibrimiz, bencilliklerimiz sorgulanıyor bugün. Uyanıyoruz.”

“Yeni başlangıçların temeli olacağını düşündüğüm bir milat bu süreç ve zor zamanları birbirimizi severek, sayarak, destekleyerek atlatacağız. Ben gücüm yettiğince varoluş sebebim siz dostların, kardeşlerin, çocukların, anne, babaların, ninelerin, dedelerin, 7’den 70’e herkesin yanında olacağım.”

“Çünkü biliyorum yalnız değilim ve biliyorum yalnız değilsiniz. Her gecenin bir sabahı var, bu de geçer, geçecek… Sizleri seviyorum.”

Haberleri instagram’da takip et –> Yemin.org – @yeminorg

Bizi Takip Edin.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir