Neron’un yere düşerek bitiremediği yarış hangisidir

Avatarayınlanan s
89 0

Roma imparatoru Neron’un Olimpiyatlarda  yere düşerek bitiremediği yarış hangisidir?
At Arabası Yarışı
Direğe tırmanma Yarışı
Koşu Yarışı
Kütük Taşıma Yarışı

Sorunun Doğru Cevabını Yorum Bölümüne Yazabilirsiniz

Milyoner olmak İster yarışmasında haftanın ilk günü yayınlanan bölümde yarışmacının 60 bin liralık sorusu oldukça ilginçti. 
, Neron’un yere düşerek bitiremediği yarış hangisidir
Neron’un yere düşerek bitiremediği yarış hangisidir

O dönemde Yunanistan Romalıların işgali altındadır. İmparator Neron, oyunlara katılmadan kendisinin şampiyon ilan edilmesini istemiş. Bilindiği gibi Kenan Evren bile tuttuğu takımı küme düşmekten kurtarmış ama şampiyon yapmayı göze alamamıştı. Neron da başaramamış. Yunanlıların sert tepkileri sonucunda bu isteği geri çevrilmiş.

Şikeli olimpiyat şampiyonu İmparator Neron.

Bunun üzerine Neron, 5 bin kişilik koruma ordusuyla birlikte Olimpiya’ya gitmiş ve oyunlara atlı araba yarışı dalında katılmış. Bir rivayete göre Neron’un arabasına diğer yarışmacılardan daha fazla at koşulmuş.

Yarışı önde götüren imparatorun arabası bir dönemeci dönerken devrilmiş. Bunun üzerine diğer bütün yarışmacılar durmuşlar, Neron’un muhafızlarının gelip arabasını düzeltmesini beklemişler ve Neron’un yarışı birinci olarak bitirmesini sağlamışlar!

İlgili Yazı

Doğduğun Ev Kaderindir Bayram Kimdir?

Gönderen - Ocak 3, 2020 0
Doğduğun EV Kaderindir Zeynep’in babası Bayram karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Kazım Sinan Demir’dir. Kazım Sinan Demir 1972 yılında Sivas…

1 yorum

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir