Öğrenci Kredilerini Erken Ödemenin Faydaları 2020

Avatarayınlanan s
444 0
Öğrenci Kredilerini Erken Ödemenin Faydaları 2020 yılında da en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Üniversite okurken özellikle şehir dışındaysak pek çoğumuzun paraya ihtiyacı olabilir. Bunun için devletin öğrenci kredisi için başvuru yapılır ve onaylanınca aylık 500-600 TL civarında kredi alınır. Bu krediler iş hayatına girince devlete geri ödenmektedir. Ancak devletten aldığınız kredilere o yıl ki enflasyon oranı kadar faiz yansıtılmaktadır. Örneğin bu yıl toplam 6,000 TL kredi aldınız. Bu yılın enflasyon oranı ise bu durumda bu yıl ki kredi borcunuz 6,000 TL’den 7,200 TL’ye çıkar.

Öğrenci Kredilerini Erken Ödemenin 5 Faydası Nedir?

İşe girdiğiniz zaman 2 yıl içinde bu borçları ödemeniz beklenir. Ancak öğrenci kredisi erken ödemenin pek çok faydası olabilir. Bu yazıda size bunları anlatacağız.

1-Gelir Başına Borcu Düşürmek

Yıllık gelirinizi yıllık ödeyeceğiniz borç toplamına böldüğünüzde gelir başına borcunuz azalır. Örneğin bu yıl 20 bin TL öğrenci kredisi borcu ödeyeceksiniz ve geliriniz 80 bin TL bu durumda gelir başı borcunuz % olur. Her taksit ödediğinizde bu oran daha da azalır. Eğer her ay 2-3 taksidi birden öderseniz borcunuz kısa sürede biter ve araba veya ev almak için borç alabilirsiniz.
2-Öğrenci Kredisi Size Ne Kadara Mal Olacak
Kredi olarak aldığınız her 1 lira size daha fazlaya mal olacaktır. Aylık 500 lira kredi alıyorum üniversite bittiğinde her ay 500 lira öderim mentalitesindeyseniz çok büyük yanılgı içindesiniz. Her yıl enflasyon olduğunu düşünelim. Üniversitenizin ilk yılında aylık 500 TL kredi alacaksınız. Yılda 6,000 TL olan bu masraf, faizle 7,200 TL olacak, ertesi yıl 600 TL kredi almaya başladınız. 2. yılınızda toplam 7,200 TL kredi kullandınız toplam 14,400 TL eder. buna bir de faiz eklendiğinde borcunuz 17,800 TL’ye çıkar.
Bir sonraki yıl ayda 720 TL kredi almaya başladınız. Yıl sonunda toplam 8,640 TL kredi kullandınız ve borcunuz 23,040 TL oldu. Buna bir de faiz eklendi ve 27,648 TL borcunuz oldu. Son yıl da 870 TL kredi almaya başladınız ve o yılda 10,400 kredi kullanmış oldunuz. Toplam borcunuz 38,048 TL’ye çıktı bir de son olarak faiz eklendi ve hayırlı olsun 45,657 TL borçla iş hayatına giriş yaptınız.
3-Size Borç Planlamayı Daha 22 Yaşınızdayken Öğretir
40’lı yaşlarında olup da hala nasıl borç ödeneceğini bilmeyen pek çok insan var. Öğrenci kredisi ödemek size borç ödemeyi borç planın daha iş hayatına girmeden öğretir.
4-Borç Hakkında Artık Endişelenme
Öğrenci kredileriniz hakkında endşeliyseniz iyi bir borç ödeme planıyla hiçbir borcun yarım kalmayacağını hatırlatmak isteriz. Sadece plan yapın her ay ne kadar ödeyeceğinizi ve borcun ne kadar sürede biteceğini hesap edin. Emin olun çok daha kolay olacak.
5-İş Hayatı İçin Faydalıdır
Öğrenci Kredilerini erkenden ödeyip bitirmeye çalışmak iş hayatında çok fayda sağlar. İş hayatında şirketin yaşayacağı finansal sorunları nasıl planlayıp çözeceğinizi iyi bilirsiniz. Bu da iş hayatında ve kariyer basamaklarını tırmanmada işe yarar. Öğrenci Kredilerini Erken Ödemenin Faydaları hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Öğrencilere Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar hakkında detaylı bilgileri bağlantıdan bulabilirsiniz.
, Öğrenci Kredilerini Erken Ödemenin Faydaları 2020
Öğrenci Kredilerini Erken Ödemenin 5 Faydası
Deniz Bank Öğrenci Kredisi konusunda bilgi sahibi olmak için bu bölümü ziyaret edebilirsiniz. 

İlgili Yazı

2020 Yılında Senet Kredisi Veren Bankalar

Gönderen - Şubat 14, 2020 0
Bankalardan Kredi kullanmak kimileri için zor bir durum. Özellikle Bankalarda geçmişe yönelik borçlarını ödemede sıkıntı yaşamış kişiler bankalardan tekrar kredi…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir