Oto Yıkamacılar Ne Kadar Kazanıyor?

Avatarayınlanan s
565 0
Günümüzde hemen her evin önünde artık bir araba görmek mümkün. Betonlaşan Dünyada ise eskiden olduğu gibi evlerin önünde kova ve hortum ile araba yıkama devri çoktan sona erdi. Gündelik yaşantıda sık sık kullandığımız araçların temizliğe olan ihtiyaçları için artık her mahallede 2-3 tane oto kuaförü hizmet vermekte. Bu sektörde yer almak isteyen ve bu alana yatırım yapmak isteyenler ise Oto Yıkamacılar Kaç Para Kazanıyor? diye merak ediyorlar. Bu yazımızda sizlere oto yıkamacılarının aylık olarak ne kadar para kazandıkları, giderleri ve gelirleri konularında bilgiler vereceğiz.

Oto Yıkamacılar Ne Kadar Kazanıyor?

Oto yıkama işinde oldukça iyi para kazanabileceğiniz meslek grupları arasında yer almaktadır. 15-20 günde bir hemen hepimiz araçlarımızı yıkatmaya özen gösteririz. Oto yıkamacılar eskiden olduğu gibi araçları köpükleyip durulama işleminden daha detaylı temizlik yapmaktadırlar. Winox Teknolojisi ile araçlarımız daha detayı olarak temizlenmektedir. Oto yıkamacılık işine girecekler öncelikle bu iş için uygun yer bulmaları gerekmektedir. Bu alanın büyük olması önemlidir. İyi kazanan oto yıkamacılarının en az 8-10 araçlık açık alanları ve 4-5 aralıkta üstü kapalı alanları vardır.

Oto yıkama işi artık sadece araçların yüzeysel temizliğinden öte detaylı iç temizlik motor yıkama cila ve pasta cant temizliği gibi bir çok alanı kapsamaktadır. Hal böyle olunca bu işlerde tecrübesi olan elemanların iş yerinde çalışması avantajlı olacaktır.

Marmara Bölgesinde Oto Yıkama Fiyatları

Marmara bölgesinde araçların iç temizliği ve dış temizliği fiyatları değişkenlik gösterse de 30 TL aşağıya araç iç ve dış temizliği yapan yıkamacı kalmadı diyebiliriz. Araba başına 30 TL oldukça bir rakamdır. Bir arabanın iç ve dış yıkama işlemi iki personel tarafından 30 ile 60 dakika arasında kolaylıkla tamamlanabilir. Bu süre bant sistemi ile çalışan yerlerde 30 dakikaya kadar düşmektedir.

Bu sistemde araba yıkamacıya girdiğinde birisi arabanın iç ve bagaj tozunu alır, bir diğer kişi arabanın dışını köpürtürken diğeri ise aracı durular. durulama işlemi sonrası iki kişi hızlıca aracı kurutma işlemi yapar. Bu sırada birisi aracın iç kısmını siler ve parlatıcı işlemlerini uygular böylelikle yapılan iş bölümü ile araba yıkama süresi de kısalmış olur. Marmara Bölgesinde oto yıkama fiyatları 30 ile 100 TL arasında değişmektedir. Bu da bize gösteriyor ki oto yıkama işinde para kazanmak mümkündür.

Oto Yıkamacıların Kazancı

Oto yıkamacılar iş yerlerinin işlem bir alanda olması ve daimi müşterileri tarafından talep edilen hizmetler vermesi durumunda aylık kazançlarının tüm giderlerden sonra 5-10 Bin lira arasında olacağını tahmin etmekteyiz. Çünkü bazen öyle anlar oluyor ki yıkamacılarda araç kuyrukları oluyor. Sadece araç yıkama dışında detaylı koltuk temizliği ve iç temizlik gibi ekstra fiyat içeren uygulamaları da yaptıranları da unutmamak gerekir. Bir oto yıkamada ortalama bir ayda 1000 araba yıkandığını varsayalım. 1000*30 =30.000 TL bir kazanç ortaya çıkar. Bunun 20 Bin lirasını giderlere saysak 10.000 TL kar kalacaktır.

Oto Yıkamacıların Giderleri

Oto yıkamacıların kendilerine ait bir iş yerleri yok ise en büyük gider kalemi hiç şüphe yok ki dükkan kirası olacaktır. Çünkü oto yıkama için büyük bir alana ihtiyaç vardır. Kazancımızı etkileyecek en büyük faktör ise dükkan kirası olacaktır. Sırası ile gider kalemleri arasında su, elektrik , deterjan ve temizlik ilaçları , iş gücü maliyetleri ekipmanların bakım giderleri diğer gider kalemleri arasında yer almaktadır. Bu giderlerin yanı sıra vergi ve devlete ödenen diğer ödemeler de eklenmelidir. İşçilerin SGK bedelleri gibi ödeme kalemleri ile masraflar oldukça artmaktadır.

Selp Servis Oto Yıkama Dükkanı Açmak Kazançlı mı?

Son zamanların popüler araba yıkamacıları arasına girmeye başlayan bu sektörde madeni paralar ile kendiniz marinaları kullanarak arabayı süpürebilir köpürte bilir ve durulama işlemleri yapabilirsiniz. eski günleri özleyenler ve araçlarını kendileri temizlemek isteyenlerin başvurduğu bu yöntemde bir çok makine 1 TL veya 2-3 TL ile çalışmakta ve herkes kendi işini kendisi görmektedir. Bu alanda bir işçi çalıştırarak maki naların çalışıp çalışmadığını gözlemlemesi yeterlidir. Ancak bu taraz yerlere gidenler bir daha gitme konusunda tereddüt yaşamaktadır.

Çünkü maki naların süreleri çok kısa tutulmakta buda müşteri memnuniyetini olumsuz etkilemektedir. Örneğin Köğük için istenen ücret 2TL ve süre 45 saniye , durulama için 1 TL ve süre 30 saniye. 30 Saniyede arabayı doyurulamadığımız için 4-5 TL bozuk para atmak zorunda kalınmakta bu da müşteriyi çileden çıkartmaktadır. Selp servis oto yıkama işi yapmak istiyorsanız oldukça geniş bir alan kiralamanız ve bu alanda satılan oto makinelerden satın almanız gerekmektedir. bu işin en güzel yanı siz sadece gidip makinelerde biriken parayı toplayacaksınız. Bir işçi maliyeti ile günde 50-100 aracı yıkaması yapabileceksiniz.

, Oto Yıkamacılar Ne Kadar Kazanıyor?
Oto Yıkamacılar Ne Kadar Kazanıyor?

Oto Yıkamacı Malzemeleri

Eğer bu işe başlamak istiyorsanız eğer hangi malzemelere ihtiyaç duyacağınızı araştırmanız gerekmektedir. Bu bölümde sizlere oto yıkamacı açtığınızda lazım olabilecek malzemeleri hangi firmalardan temin edebileceğiniz konusuna değineceğiz. Artık günümüzde mağaza mağaza gezmek yerine internet üzerinden yapacağımız aramalar ile e ticaret sitelerinden bir çok malzeme almamız kolaylaştı. Oto Yıkamacı Malzemeleri alabileceğiniz web sitelerinden bir kaç tanesini aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.carstyle.com.tr/ isimli sitede boya koruyucuları parlatma malzemeleri pasta cila detarjan gibi bir çok ekipman ve malzemeye ulaşabilirsiniz.

https://bakas.com.tr/ ve https://www.rotowash.com.tr isimli sitelerde araç yıkamalarında kullanılan makine ve ekipman ile yedek parçalara ulaşmanız mümkündür. profesyonel elektrik süpürgeleri ve basınçlı su makineleri gibi ürünleri bu site yardımı ile bulabilirsiniz.

Oto Yıkamacılar Ne Kadar Kazanıyor? konusunda detayı  olarak hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Değişik iş fikirleri ve bu işlerdeki kazanç ve giderleri dilimiz döndüğünce sizlere aktarmaya çalıştık. Uzmanlarımız tarafından hazırlanan Dondurmacılar Kaç Para Kazanıyor? ve Kuaför ve Berberler Ne Kadar Kazanıyor konulu yazılara bu bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Oto Yıkamacıların ne kadar para kazandığı konusunda yorum bölümünden aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Google Aramaları :Oto Yıkamacılar Ne Kadar Kazanıyor? Oto Yıkamacılar Kaç Para Kazanır? Oto Yıkama İşinde Para Var mı? En Çok Kazanana Oto Yıkamacılar? Konularını İçerir.

İlgili Yazı

Steemit Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
Bu günler de çok sorulan sorulardan biri olan Steemit nedir ve Steemit’ten nasıl Bitcoin kazanabilirim soruları üzerinden gidiceğiz. Steemit Nedir?…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir