Pasif gelir elde etme yolları 2020

Avatarayınlanan s
1295 0

2020 yılında pasif gelir elde etmek, daha doğrusu çalışmadan para kazanmak için neler yapilirisiniz bunlara deyineceğim. İlk olarak pasif gelir elde etmek için genelde hobileriniz veya isteklerinizden ziyade bildikleriniz önemlidir. İyi bir analizci olmanız gerekir çünkü bu süreçte aslında ilk olarak bazı yapılan yanlışları veya yüksek etkileşimleri inceleyerek kendimize bir rapor çıkarmamız gerekicek. Bu rapor size gelir kaynağınızın başlangıcından sonraki 3 aylık olan büyüme sürecinize parlak bir ışık tutacaktır. Pasif gelir elde etme yollarından önce pasif gelir nedir bir bakalım.

Pasif gelir nedir ?

Pasif gelir, minimum çaba gerektiren, otomatik olarak kazanılan gelirdir. Bunun tam aksi olan aktif gelir ise doğrudan zaman harcayıp bunun karşılığında para kazanmanız demektir. İster saat başı ücretli isterse de maaşlı olsun, geliriniz, işinize harcadığınız zaman ile alakalıdır.

Şimdi ise pasif gelir elde edebileceğimiz minimum çaba gerektiren pasif gelir yollarına bakalım.

İçerik üretebileceğeğiniz bir web sitesi açmak (Blog & Haber)

Pasif gelir kaynakları arasında en çok tercih edileni içerik paylaşım sitesi açmaktır. Ücretsiz bir blog veya belirli bir ücret dahilinde bir web sitesi kurarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Düşük maliyetler ile pasif gelir elde etmenin en iyi yollarından biridir. Elbette teorik ve pratik olarak bazı teknik konulara hakim olmanız gerekiyor. Bir web sitesini kurduktan sonra belirli ilgi çekici ve kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik sorunlara cevaplar vererek reklam kaynaklarından reklam çıkarak para kazanabilirsiniz.

Uygulama Oluşturmak

Yeterli teknik bilgiye sahip olmadan bile artık belirli bazı araçlar sayesinde uygulama oluşturabilir veya halihazırda mevcut bir uygulamayı satın alabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin birçok kentinde yazılım firmaları aracılığıyla uygulama oluşturabilirsiniz. Uygulamalardan para kazanmak istiyorsanız iyi bir fikre sahip olmanız gerekiyor, başarılı bir fikre sahip bir uygulama pasif gelir sağladığı gibi sizi kısa sürede hayal edemeyeceğiniz kadar gelir sahibi yapabilir. Uygulama oluşturmanın en sıkıntılı süreci başarılı ve kimsenin tam olarak uygulayamadığı bir fikir bulmaktır.

Fotoğraf Çekmek

internet üzerinden pasif gelir elde etmenin en iyi yollarından biri fotoğraf satmaktır. Çektiğiniz fotoğrafları stok kategorisinde bazı siteler aracılığı ile satabilirsiniz.Stok Fotoğrafçılığı her gün gelişirken bu trendin her geçen gün yükselmesini bekliyoruz. Fotoğraf satmak istiyorsanız elbette dikkat çekici ve satın almaya değecek fotoğraflar çekebilmeniz gerekecek.

Video Çekmek

Günümüzde artık çokça yaygın olan asla bitmeyecek aksine sizle beraber büyüyen bir pasif gelir yoludur. Youtube üzerinden bir kanal oluşturup videolarınızı burada yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Ancak tabii ki bunu her yapan para kazanamıyor, bunun için ilgi çekici veya belirli bir soruna yanıt olabilecek videolara ihtiyacınız olacak.

Dropshipping

Dropshipping son yılların para kazanma sanatları arasında yer almaktadır. Dropshipping’i en kısa haliyle söylemek gerekirse, bir üretici ve satıcının ürünlerini; başka bir platform kurarak tanıtırsınız ve siparişler direkt olarak ana satıcıya yönlendirilir. Bu sayede siz ürünleri dahi görmeden sadece reklam yaparak, satışlardan para kazanırsınız. Dropshipping aslında tam olarak bir pasif gelir fikri değildir, ancak tüm düzenlemeler yapıldıktan sonra aylarca kendi e-ticaret platformunuza bile girmenize gerek kalmaz. Sadece doğru ayarlamaları yapmak ve reklam için bütçe oluşturmak genellikle yeterlidir.

İlgili Yazı

Renkli Yumurta Satarak Para Kazanma

Gönderen - Ekim 20, 2019 0
Renkli Yumurta Satarak Para Kazanma Güncel bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.  Bu güne kadar bildiğimiz ve sofralarımızda kullandığımız yumurtaların yalnızca birkaç…

Güvercin Besleyerek Para Kazanma

Gönderen - Ekim 20, 2019 0
Güvercin Besleyerek Kaç Para Kazanılır ? Güvercin Besleyerek Para Kazanma konusu hakkında sizlere çok detaylı bir yazı sunacağım. Güvercin besleyenler…

Pire İlaçlama

Gönderen - Nisan 14, 2021 0
En iyi garantili pire ilaçlama şirketleri 1. İstanbulilaclama.com 2. Altunilaclama.com Pire ilaçlama nasıl yapılır? Pire ilaçlama nasıl yapılır soruşunuzu şu şekilde…

Emeklilerin Köyde Yapacağı Ek İşler

Gönderen - Mart 29, 2020 0
2020 yılında Emeklilerin Köyde Yapacağı ek işler ile yeni İş Fikirleri hakkında detaylı bilgileri yazımızı devamında bulabilirsiniz. Köyde yapılan işler,…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir