Polsan Kredi Çekme Şartları Faiz Oranları

Avatarayınlanan s
717 0

Polsan Güncel Faiz Oranları 17/11/2019

Bankaların faiz indirimleri sonrası bir çok üyesi bulunan Emniyet Mensuplarının Sandığındaki Kredi oranları da merak edilen konular arasında yerini aldı. Sandık ortaklarına sunulan cazip faiz oranları ile ilgili


Polsan 17 Kasım 2019 güncel faiz oranları şu şekilde. 

Aidat Borçlanması 1.20
İhtiyaç Borçlanması 1.30
Taşıt Borçlanması (rehinli) 1.30

Polsan Nedir ?

Polsan Emniyet Teşkilatı Mensuplarının üye oldukları ve sosyal imkanlarından yararlandıkları bir sandıktır. Polis Bakım ve Sandığı isminin kısaltılmış halidir.Emniyet Teşkilatı yaklaşık olarak 300 Bin aktif memurun görev yaptığı bir iç güvenlik hizmeti veren kolluk birimidir. Bu birimde görev yapanlar hali ile riskli meslek grupları arasındadırlar. Polis Bakım ve Yardım Sandığı kendisine üye olan meslektaşlarına sosyal imkanlar doğrultusunda hizmet eden bir yapıdır. Polsan Kredi Çekme Şartları ve Faiz Oranları hakkında detaylar yazımızın devamında.
, Polsan Kredi Çekme Şartları Faiz Oranları
Polsan Kredi Çekme Şartları Faiz Oranları

Polsan Üyeleri Kimlerden Oluşmaktadır?

Polis Bakım ve Yardım Sandığına üye olabilmek için için Emniyet Teşkilatında aktif olarak görev yapıyor olmanız gerekmektedir.Eskiden teşkilat mensuplarının istekleri ile üye olunabilen Polis Sandığına artık memuriyete yeni başlayan polisler otomatik ve zorunlu olarak üye oluyorlar. Polsan üyeliği için Emniyet içinde herhangi bir rütbede olabilirsiniz. Aynı haklar Emniyet Müdürlükleri bünyesinde çalışan sivil memurlar ve teknisyenler içinde geçerlidir. Sandığın resmi sitesinde ortaklığa giriş şartları “Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosuna dâhil maaşlı ve ücretli memurlar Sandığa ortak olabilirler. ” şeklinde açıklama yapılmıştır.

Polsan Üyelerinden Ne Kadar Aidat Alınır ?

Polsan genel anlamda tüzük ile yönetilen bir sandıktır. Polsan tüzüğün 18. maddesi gereğince; “Ortaklık aidatı, Ortakların Emekli Sandığı veya Sosyal Sigortalar Kurumu kesintisine esas olan brüt maaş veya ücretlerinin yüzde 5’i tutarındadır. Bu miktar, Genel Kurul kararıyla yüzde 10’a kadar arttırılabilir.” şeklindeki hükmü ile her yıl arttırılan oranda üyelerin maaşından kesinti yapılmaktadır.

Polsan Kredi Çekme Şartları Nelerdir

Polis Bakım ve Yardım Sandığı ortaklarına 5 başlık altında kredi imkanı sağlamaktadır. Ortaklık süreleri kredi kullanımında önemli bir unsurdur.

Polsan İhtiyaç İçin Borç Verme Şartları 

Polis Sandığından Sandıktan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen sandık ortaklarını 4 ana grupta ayırmak gerekmektedir. Sandık ortaklarının sandıktan kredi çekebilmeleri için 6 aylık süreyi doldurmaları gerekmektedir. Sandıkta üyelikleri  6 ay ile 3 yıl arasında olan üyeler Polis Sandığından 6-48 ay vade seçenekleri ile 7500 TL kredi kullanabilirler. Sandık Ortaklıkları 3 yıl ile 5 yıl arasında  olan üyeler ise 6-48 ay vade seçenekleri ile 15.000 TL , ortaklık süresi 5-10 yıl arasında olanlar ise vade sayısı 6-48 ay olmak üzere 20.000 TL kredi kullanabilmektedirler. Ortaklık süreleri 10 yıl ve üzeri olan polsan üyeleri 30.000 TL ihtiyaç için kredi kullanabilmektedirler.

Polis Sandığından Taşıt Kredisi Kullanmak  isteyen ortakların sandık üyeliklerinin altı ayı doldurması gerekmektedir.Taşıt İçin Borç verme vade sayısı 6-36 ay arasındadır.

Polsan Konut İçin Borç Verme Şartları sandıkta iki kriter uygulanmaktadır. 36-120 ay ortaklık süresi bulunanların sandıkta biriken aidatlarının 20 katı oranında kredi kullanabilir. Sandık ortaklık süresi ise 121 ay ve daha fazla olanların ise birikmiş aidatlarının 20 katı konut kredisi kullanmaları mümkündür.

Polsan Ohal ve Düğün İçin Borç vermek için aranan şartlar sandığa en az bir ay üyeliğin olmasıdır. Polsan Ohal ve Düğün Kredisi üst limiti 10 Binlira dır.

Polsan Aidat Karşılığı Kredi ise hemen tüm bankalardan daha uygun olan bir kredi türüdür. Sandığa 6 aydan daha uzun bir süre ortak olanların toplam biriken aidatlarını düşük faiz oranları ile 30 ay vadeye kadar kullanabilmelerine yarayan bir borçlanma türüdür.

Polis Bakım ve Yardım Sandığından Borç Almak isteyen ortakların sandığın resmi İnternet sitesi olan www.polsan.com.tr  adresinden güncel faiz oranlarına ulaşmaları mümkündür.

Polis Bakım ve Yardım Sandığı Güncel Faiz Oranları

Polsan üyelerine bir çok avantaj sunarken onlara aşağı yukarı bankaların güncel faiz oranlarına yakın değerlerde kredi desteği sunar. Bunun istisnası ise Aidat Karşılığı Borç vermedir. Aidat karşılığı kredi kullanmak ihtiyaç için kredi kullanmaktan daha avantajlı bir durumdur.Zira faiz oranı daha düşüktür.

Polis Sandığı 25/04/2019 Tarihi İtibari İle Sitesinden Alınan Güncel Kredi ve Borç Verme oranlarına göz attığımızda Aidat Karşılığı Borçlanma % 1,60  İhtiyaç Borçlanması %2,00 oranlarını görmekteyiz. Bu faiz oranları günün şartlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Emniyet Teşkilatı Üyelerinin yararlandığı  Polsan Kredi Çekme Şartları ve Faiz Oranları konulu yazımızın sonuna geldik. Makale içeriğinde bulunmayan hususlar ile ilgili Sandığa ait olan polsan.com.tr sitesinden veya 444 72 00 numaralı telefondan gerekli bilgileri alabilirsiniz.Bankalardan veya meslek kuruluşlarına ait sandıklardan kredi kullanmadan önce Banka Kredisi Öncesi Nasıl Araştırma Yapmalıyız? Konusunda hazırladığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir