PUBG Nasıl Oynanır? Hayatta Kalmak İçin Taktikler?

Avatarayınlanan s
260 0
Hem bilgisayarlardan hemde mobil telefonlar tarafından desteklenen PUBG  oyunu çılgınlığı tüm hızı ile devam ediyor. Özellikle mobil kullanıcıların şu sıralarda en çok tercih ettiği oyunlar arasında zirvede olan oyunun her iki versiyonu hakkında bilgiler vereceğiz. PUBG oyununda herkesin tek bir amacı var oda hayatta kalmak. Bu yazımızda sizlere PUBG oyununda nasıl hayatta kalınır? bilgiler vereceğiz.

PUBG Oyunu Telefon ve Tabletlere Nasıl Kurulur?

PUBG oyunu mobil tabanlı oynanan oyunlar arasında en popülerleri arasında yer almaktadır. Bu oyunu oynayabilmek için iyi bir telefon veya tablete ihtiyacınız vardır. Bazı eki model tablet ve telefonlarda bu oyunu oynamanız mümkün değildir. Oyunu oynamak için bile akıllı telefon satın alan çocuklar ve gençler için oyunun güncel versiyon ve sürümüne uygun özelliklerinin neler olduğunu bir göz atalım.

PUBG Mobil Sistem Gereksinimleri

Android Telefon ve Tabletler 

Öncelikle bu oyunu mobilde oynamak için android kullanıcıları biraz daha şanslı. Çünkü android işlemcili telefonlar için oyunun iki farkı sürümü bulunmaktadır. Oyunu daha fazla geniş kullanıcı oynaması için normal sürüm ve telefon özellikleri daha yetersiz olanlar içinde hafif sürüm bulunmaktadır.Her iki uygulamada da öncelikle iyi bir internet bağlantısı olması gerekmektedir.  PUBG MOBILE normal sürüm için için sistem gereksinimleri Android 5.1.1 veya üzeri ve en az 2GB bellek yeterli olmaktadır. Telefon modelleri daha eski kullanıcılar ise google play store den oyunun daha az yer kaplayan ve daha sistem gereksinimi isteyen  PUBG MOBILE LITE sürümünü kurabilirler.

İos Telefon ve Tabletler 

İos tabanlı işletim sistemi kullanan iphone marka telefonlar ile ios tabanlı tabletler için oyunun hafif sürümü bulunmamakta. İos tabanlı bir telefona oyunu kurmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Kendi telefonumdan örnek vermem gerekir ise iPhone 5s ile oyunu çok rahat bir şekilde oynuyorum.

Oyuna iki şekilde bağlanılmak tadır. Facebook veya misafir olarak giriş yapıldıktan sonra oyuna bağlanmak mümkündür.

PUBG Nasıl Oynanır? Amaç Nedir?

Oyunun genel hikayesi 100 kişi bir adaya uçak ile atlıyorlar. Adaya yaklaşılınca ister kendimiz istersek otomatik olarak paraşütler açılıyor. Adaya atlayan 100 kişi daha sonra kendi belirledikleri silahlar ile birbirlerini vuruyor. Adada son kalan oyunu kazanıyor. Adanın alanı zaman geçtikçe daralmaktadır. Adada son kalan yarışmacı oyunu kazanır. Oyunu kazanan yarışmacının RP ve normal seviyesi artar. Oyun ek olarak BP vermektedir. Oyuncular hangi haritaya atlamak isterlerse oraya atlar ve orada oyuna dahil olurlar. PUBG oyununun amacı diğer oyuncuları vurmak ve yok etmektir.

PUBG Oyununda Bulunan Silahlar

PUBG oyununda kullanılan belli başlı 5 tane silah bulunmaktadır. Bu silahlara ait belli miktarlarda cephane hakkı vardır. Bunun dışında adada çeşitli yerlerde bulunan  mühimmatları toplayarak cephane ihtiyacı karşılanmaktadır. Oyunda bulunan silahlar :

1-Tabancalar

Tabancalar daha çok yakın mesafe çarpışmalarında seri ateş yapmak amacı ile kullanılmaktadır. Genel olarak tabancalar pek kullanılmazlar. Diğer silahların mühimmatları bittiğinde ve zor zamanlarda tercih edilirler.

2-Pompalılar

Yakın mesafeden daha çok nişan gerektirmeyen alanlarda kullanılır. Pompalı tüfekler oyunda bir çok kullanıcının tercih ettiği silah türlerindendir.

3-Hafif Makineliler

Bu grupta UMP tarzı otomatik silahlar bulunmaktadır. Bu silahlar uzun mesafeli ve bol seri atış yapılacak alanlarda kullanılır. Bu silahların içinde en iyi olanı PP PİZON isimli silahtır.

4-Ağır Makineli Tüfekler 

M249 tarzı silahlar bu grupta yer almaktadır.

5-Keskin Nişancı Tüfekleri

Bu silahlar uzun mesafeli ve saklanılarak atış yapılan silahlardır.Bu silahlarla adada uygun bir alana saklanılarak diğer oyuncuları avlamak mümkündür.

PUBG Oyununda Hayatta Kalmak İçin Taktikler?

  1. PUBG oyununda eğim taktikleri eğer düşmanınızı koşarken vurmak istiyorsanız eğer yapacağınız atışların düşmanın biraz önüne olmasına dikkat ediniz.
  2. İstediğiniz bölgeye atlamak istiyorsanız haritadan atlayacağımız  yeri işaretleyiniz sonra alayınız. Atlayacağımız yerin üstüne gelince dik bir konumda dalınız bu şekilde daha hızlı inersiniz.
  3. Oyunda ses kasma eğer olduğunuz evde adam varsa oyunun sesini açın ve adamın sesini duymaya çalışın ve haritadaki ayak izlerine dikkat edin.
  4. Oyunda gaza nasıl  yakalanmam  haritaya arada bir bakarsanız Gazın  nerede olduğunu göre bilirsiniz.
  5. Kırmızı alandan nası güvenli bi şekilde çıkarsınız ilk öncelikle açık yerlerde durmayınız eğer üstü kapalı bir yere girerseniz kırmızı alandan güvenli bi şekilde kurtula bilirsiniz.
  6. Oyunda nasıl güzel kıyafet alınır oyundaki gümüş veya altın parçalarını birleştirerek kostümler çıkara bilirsiniz.
  7.  Pusuya nası düşürülür ilk önce çimlik bir alan bulunuz ve oraya yatınız adam geldiğinde onu hazırlıksız yakalaya bilirsiniz.
  8. Air drop tan neler çıkar bunlar son seviye kask,yelek,çanta silah olarak groza,awm,m249,mk14 tür.
, PUBG Nasıl Oynanır? Hayatta Kalmak İçin Taktikler?
PUBG Nasıl Oynanır? Hayatta Kalmak İçin Taktikler?

PUBG Nasıl Oynanır? Hayatta Kalmak İçin Taktikler? konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Oyun hakkında düşünce ve yorumlarınızı yorum bölümünden yazabilirsiniz.Kızların En Çok Kullandığı Kameralı Sohbet Siteleri Hangileri? konusunda hazırlanan makaleyi de okuyabilirsiniz.

İlgili Yazı

Yaşımı Nasıl Büyütüp Küçültebilirim?

Gönderen - Ekim 15, 2019 0
Yaşımı Nasıl Büyütüp Küçültebilirim? Yaş Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır? Yaş Küçültme İşlemi Yapmak istiyorum. Yaş düzeltme işlemi yapmanın Şartları konularında…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir