Ramo Dizisi Fidan Kimdir? (İdil Fırat)

Avatarayınlanan s
941 0
Ramo dizisi Ramo’nun halası Fidan karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı  yılında dünyaya gelen İdil Fırat hanım Tiyatro alanında eğitimlerini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamlamıştır. İdil Fırat Ramo Dizisinde Fidan rolü ile ekranlara gelecek. İlk bölümü ile bu akşam ekranlara gelecek olan dizide rol alan Fidan karakteri hakkında detaylar yemin.org farkıyla yazımızın devamında.

Ramo Dizisi Fidan Kimdir?

Dizide rol alan ve Ramo’nun halası Fidan rolü ile ekranlara gelen oyuncu aile içinde oldukça sözü geçen bir karakterdir. etrafındakilere hakkaniyetli bir şekilde davranmayı seven oldukça akıllı olan eğlenceli bir rolde dizide yer alacak. Ailede ki dengeleri daima elinde tutmayı seven ve Ramo ile aralarında oldukça duygusal bir bağ bulunmaktadır. Ramo ile aralarında aşk konularında anlaşmazlıklar yaşamaktadır. Ramo’nun halası Fidan dizide yer alan ve ekranlara sık sık gelecek olan ana karakterler arasında yer almaktadır. 

Ramo dizisi İdil Fırat kimdir?

Dizide Fidan karakterine hayat veren İdil Fırat 1972 yılında dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dalında tamamlayarak bu alanda oyunculuk eğitimleri almıştır. Bir çok dizi ve filmde rol alan oyuncunun ilk sinema kariyeri 2002 yılında Kolay Para isimli film ile başlamıştır.  Bir sene sonra Cem Yılmaz’ın baş rollerinde yer aldığı Gora isimli sinema filminde de rol alan oyuncu Vizon tele Tuba Münferit Kaybedenler Kulübü Nar ve son olarak Senin Hikayen isimli filmlerde rol almıştır. 
Ramo Dizisi Fidan Kimdir? (İdil Fırat)
Ramo Dizisi Fidan Kimdir? (İdil Fırat) 

Şimdilerde Ramo dizisi Fidan karakterine hayat veren İdil Fırat 2015 yılında Poyraz Karayel isimli dizide rol almıştı. 2014 yılında Hayat Ağacı ve 2013 yılında Ben Onu Çok Sevdim isimli dizilerde rol alan oyuncu 2009 yılında Geniş aile ve Arka Sokaklar dizilerinde rol almıştır. İzmir ilinde bulunan İzmir Devlet Tiyatrosu ile birlikte İzmir Çocuk Tiyatrosu ve Ankara Sanat Tiyatrosu ile  Dormen Tiyatrosunda roller almıştır. ?
Başarılı oyuncu İdil Fırat 2012 yılında  “Nar” isimli film ile  17. Sadri Alışık Ödüllerinde  En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. Aynı yıl içinde aynı film ile 1. YEFA Ödülleri – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Ramo dizisi Sibel karakteri hakkında detayları bu bağlantıda bulabilirsiniz. 


İlgili Yazı

Öğretmen Dizisi Ateş Gerçek Adı Kariyeri

Gönderen - Mart 1, 2020 0
Öğretmen Dizisi Ateş Kimdir? Öğretmen dizisi Ateş karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Mert Ramazan Demir İstanbul ilinde 1998 yılında dünyaya gelmiştir.…

Dişleri Siyaha Boyayan ülke Hangisidir

Gönderen - Ocak 13, 2020 0
Dişleri Siyaha Boyayan ülke Hangisidir? Bulgaristan Japonya Cezair Norveç Dişleri Siyaha Boyayan ülke Hangisidir Japonlar’ın çok tuhaf güzellik geleneği: Dişlerini…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir