Ramo dizisi Neslihan Kimdir? (İlkay Kayku)

Avatarayınlanan s
321 0
Ramo dizisi Cengiz’in karısı Neslihan karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı İlkay Kayku hanımdır. Kastamonu ilinde 1972 yılında dünyaya  gelen oyuncu  Rus Dili ve edebiyatı bölümünü Ankara Üniversitesinde tamamlamıştır. İlkay Kayku Ramo Neslihan rolü ile dizide yer almaktadır. oyuncu hakkında bilgiler yemi.org ayrıcalıkları ile aşağıda. 

Ramo dizisi Neslihan Kimdir?

Ramo dizisi Neslihan karakteri dizide Cengiz’in karısı rolü ile ekranlara gelecektir. Kocasının her daim yanında olan son derece güçlü ve tehlikeli bir kadın olan Neslihan aynı zamanda Sibel ve Neco‘nun annesidir. Kızı ile ilgili olarak yaklaşan tehlikeler karşısında kocası Cengiz’i uyarmasına rağmen bir türlü ona olup bitenleri anlatamaz. sonuçta kızı için artık bambaşka bir yol vardır. 
Ramı dizisi 14 Ocak salı akşamı ilk bölümü ile izleyenler ile buluşmaya hazırlanırken dizide rol alan oyuncu ve canlandırdıkları karakterler ile ilgili olarak sitemizde tanıtımlar devam etmektedir. Bu tanıtımımızda sizlere Ramo dizisi Sibel’in annesi Neslihan rolü hakkında bilgiler veriyoruz. Neslihan rolünü canlandıran İlkay Kayku kimdir? peki
Ramo dizisi İlkay Kayku Kimdir? 

Ramo dizisi lkay Kayku Atalay 14.11.1972 tarihinde Kastamonu ilimizde dünyay gelmiştir. Rus dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olan oyuncu Ankara sanat tiyatrosunda görev alan oyuncular arasındadır. İlerleyen yıllarda ileri Oyunculuk alanında yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesinde tamamlamıştır. Başarılı oyuncu başta tiyatro olmak üzere dizi ve projelerde rol almıştır. oyunculuk öncesinde çevirmenlik ve dış ticaret uzmanlığı alanlarında çalıştı. 
, Ramo dizisi Neslihan Kimdir? (İlkay Kayku)
Ramo dizisi Neslihan Kimdir? (İlkay Kayku) 
Star televizyonlarında yayınlanan ve müdavim bir izleyici kitlesine halen sadık olan Behsat Ç isimli dizinin yanı sıra Beni affet isimli dizide rol almıştır. Fox ekranlarında yayınlanan Deniz Yıldızı isimli dizide de rol alan oyuncu Trt ekranlarında yayınlanan Lafla değil ve 3. sayfa isimli dizilerde de rol almıştır. 
Şimdilerde Ramo Neca’nun annesi Neslihan karakteri ile izleyenlerin karşısına çıkan oyuncu Aydınlık ismi ile yayaınlanan kısa metraj sinema filminde oynamıştır. 2011 yılında vizyona giren  Kuma isimli film ile beyaz perde de yer alan oyuncuya yeni dizisi Ramo’da Neslihan karakteri ile başarılar diliyoruz. 
Ramo Neslihan rolünü canlandıran İlkay Kayku hakkında detaylı bilgiler verdiğimiz yazımız burada sona erdi.Dizide rol alan bayan karakterlerden olan Ramo dizisi Fidan hakkında merak ettiğiniz konulara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 


İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir