Senetle Altın Satan Güncel Kuyumcu Adresleri 2020

Avatarayınlanan s
1361 0

Senetle Altın Satan Güncel Kuyumcu Adresleri 2020 

Altın fiyatlarının artması ile düğün dernek telaşı olanlar ve altın borçluları taksitle altın satan kuyumcuların nerelerde olduğunu merak eder oldular. Özellikle düğün öncesi kısa vadede kuyumculardan altın satın almak zorunda olanlar senet karşılığı taksitle veya peşin altın satan kuyumcuların nerelerde olduğunu merak ediyorlar. Bu yazımızda sizlere Senetle Altın satan Kuyumcu Adresleri hakkında bilgiler vereceğiz. Detaylara yazının devamında.

Senetle Altın satın alarak yatırım yapmak isteyenler olsa da daha çok senet ile altın almak isteyenler acil ihtiyaçları olan insanlar olmaktadır. Çocuklarına düğün yapmak isteyen aileler zaman zaman yüksek altın fiyatları sebebi ile düğünden sonra geri ödemek amacı ile taksitle altın almak isterler.

Senetle Altın Satan Kuyumcular

Taksitle satın alacağınız kuyumcular kendilerini garanti almak amacı ile senet alarak satış yapabilirler. Senetle altın satın aldığınızda bir nevi kuyumcuya altın borçlanırsınız. Alacağınız altının fiyatı  değişken bir unsur olduğu için yapacağınız anlaşmada ya o günkü altın kuru üzerinden yada ödeme zamanı altın kuru üzerinden geri ödeme yapabilirsiniz.

Senet kavramı ülkemizde eskiden hemen her sektörde kullanılan ve bir kaç imza ile alışveriş yapılabilen bir yöntemdi. Kredi kartlarının çoğalması ile birlikte senet ile alışveriş kavramı yavaş yavaş ilgisini yitirmeye başladı. Hala bir çok mağazada senet ile taksitle bir çok ürünün satışı yapılmaktadır.

Altını senet ile almak mağazalardan taksitle ürün almak kadar kolay olmayabilir. Örneğin Senetle Motor satan bir çok firma yada beyaz eşya satan işyeri bulunmaktadır. Senetle altın satın almak için sizi tanıyan bir kuyumcu yada senet karşılığı taksitle altın alacağınız senede kefil olacak memur veya güvenilir kişiler bulmanız gerekebilir.

Senetle Altın Satan Kuyumcu Adresleri
Senetle Altın Satan Kuyumcu Adresleri

Taksitle ve Senetle Altın Satan Kuyumcu Adresleri

Senetle altın satan kuyumcu adresleri en kolay bir şekilde her ilde bulunan kuyumcular çarşısında gezerek veya tanıdıklara sorularak bulunabilir. Altın gibi en pahalı bir madeni kimse tanımadığı birisine bir imza ile vermez. Önceden alışveriş yaptığınız kuyumcular veya referans ile gideceğiniz kuyumculara taksitle altın satıp satmadıklarını sorabilirsiniz. Kredi kartı le taksitli altın almak BDDK tarafından yasaklanmıştı. Ancak 2019 yılının başlarında kredi kartı ile altın alımında 4 taksite seçeneğinin geri geleceği ilgili kurum tarafından açıklanmıştı.
İstanbul’da senetle altın satan kuyumcular genellikle kapalı çarşı içinde bulunan kuyumcu dükkanlarında yer almaktadır. Bunun dışında İstanbul gibi büyük bir şehirde her ilçede kuyumcular bulunmaktadır. İlçenizde faaliyette bulunan kuyumculara senetle ve taksitli olarak altın satıp satmadıklarını öğrenebilirsiniz.
Ankara’da senetle altın satan kuyumcular ise kuyumcuların ağırlıklı olarak faaliyet gösterdiği Ulus Kızılay ve Çankaya bölgelerinde yer almaktadır. Bunun dışında kenar ilçe merkezlerinde de tanıdığınız kuyumculardan senet ile taksitli altın satan yerlerden alışveriş yapabilirsiniz.
Eskişehir’de senetle altın satan kuyumcu dükkanları için Eskişehir merkezinde bulunan taşbaşı ve hamam yolu bölgesinden araştırma yapabilirsiniz. Ağırlıklı olarak kuyumcuların dükkanları bu bölgelerde bulunmaktadır.

Senetle Altın Satan Kuyumcularda Altının Gramı Kaç Para

Eskilerin de deyimi ile peşin para ile pazarlık etmek her zaman avantajlıdır. Senet ile altın almak istediğimizde bir nevi kuyumcunun vicdanı ile baş başa kalınmaktadır. Zira senet ile altın satan kuyumcu bu riskli durumu lehine çevirmek amacı ile altın gram fiyatlarını piyasadan daha yukarı tutarak satış yapabileceği gibi senedin vade süresi kadar bir süreyi de hesaba katarak farklı fiyatlar çıkarabilecektir. 
Bunun benzer örnekleri senetle ve taksitle spot ürünler satan mağazalarda görülmektedir. Peşin satılan bir beyaz eşya senet ile alındığı zaman fiyatı değişmektedir. tıpkı bu örnekte olduğu gibi kuyumculardaki fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Senetle Altın Satan Kuyumcu Adresleri , bilgileri ve koşulları nelerdir? Taksitli senetle bilezik çeyrek yarım tam altın satan kuyumcular hemen her ilde bulunmaktadır.

Kredi Kartına taksitle altın satan kuyumcular

Kredi kartları ile ilgili BDDK tarafından yapılan açıklamada iptal edilen taksit sayısının 4 olarak yeniden uygulamaya geçirileceği açıklanmıştı. kredi kartı ile taksitle her türkü altını almanız şimdilik pek mümkün değil. Çünkü kurum çeyrek yarı tam altın gibi altın türlerini taksit kapsamı dışında bırakmış gibi görünüyor. Kredi kartı ile peşin olarak altın almak istiyorsanız eğer hemen her kuyumcu ve İnternet üzerinden altın satımı yapan siteler aracılığı ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. internet üzerinden altın satan siteler arasında en yaygın olanlarından birisi ePttAVM sitesidir.

Senet ile altın alırken nelere dikkat etmeliyiz

altın ihtiyaçlarımızı karşılamak amacı ile senet ile alışveriş yapmış isek dikkat edeceğimiz konular bulunmaktadır. En önemli konuların başında senet karşılığı aldığımız altınların ücretini geri öderken sıkıntı yaşayıp yaşamayacağımız konusudur. Düğün alışverişleri öncesinde yüklü miktarlarda taksitle altın almış isek bu altınların geri ödemesini yapacağımız bütçemizi iyi ayarlamamız gerekmektedir.

Senet ile taksitli altın alışverişi yapmış isek mutlak suretle kaç taksit ile alışveriş yapmış isek o kadar senet tanzim etmek en doğru yaklaşımdır. Taksitlerinin ödediğimizde kuyumcuda bulunan takside ait senedimizi geri almalıyız. Senetler üzerindeki yazıları düzgün okunaklı yazmalıyız. Senetteki miktar kısmını hem rakam ile hemde yazı ile yazmamız önemlidir. Senetlere ait altın borçlarını hangi aylarda geri ödeyecek isek o aylara ait bir tarih atmalıyız.

Senet Borcu Ödenmez ise Başıma Neler Gelir?

Senet ile yaptığınız altın alışverişleri sonunda borcunuzu ödemez iseniz sizleri bir takım icra işlemleri bekliyor demektir. Senet ile yapılan alışverişlerden dolayı borçlarınızı düzenli ödemez iseniz senetleriniz için icra takibi başlatılabilir. İcra takibi başlayan senetler için avukatlık ve yapılan masrafların yanında gecikme faizleri ile birlikte borcunuzun miktarı artacak demektir. Bu sebeple senet ile yapılan alışverişlerde borcunuzu zamanında ödemeniz önemli bir husustur. Daha da kötüsü ise icra yolu ile borcun tahsil edilmesi için icra daireleri tarafından kayıtlı mallarınız satılarak borcun ödenmesi yoluna gidilmesidir. Bu yol ile mallarınız gerçek değerinin yarısı oranında satılarak bir de bu açıdan mağdur olmanız içten bile değildir.

Senet ile Altın Almak ve Satmak Suç mu?

Senet ile altın alımı ve satımı yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta Tefecilik kavramıdır. Türk Ceza Kanununun 241. Maddesinde Tefecilik yapmak suç olarak tanımlanmıştır. Tefecilik suçunun oluşmasında ödünç para verme ve karşılığında fazla para almak mantığı yatmaktadır. Senet ile alışveriş yapmak ülkemizde özellikle de Anadolu ve Güney Doğu Anadolu da oldukça yaygın bir alışveriş yöntemidir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta senet ile alınan altının karşılığında komisyon adı altında para ödenmesi veya alınması alacaktır. Tefecilik suçu ile ilgili olarak TCK da yazılı olan hususlar aşağıya çıkartılmıştır.

Tefecilik Yapma Suçu Nedir? (TCK 241)
Tefecilik suçu, kazanç sağlamak maksadıyla bir kimseye “doğrudan ödünç para verme”, “senet kırdırma” veya “kredi kartıyla pos cihazından para çekme” yollarıyla ödünç para verilmesiyle oluşan ekonomik bir suçtur (TCK md.241).
Senetle Altın Satan Kuyumcu Adresleri konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Yazımız herhangi bir yatırım ve yönlendirme tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.  Senetle Araba Satan Yerler konusunda hazırladığımız yazımız bu konuda size yol gösterebilir.

İlgili Yazı

Pire İlaçlama

Gönderen - Nisan 14, 2021 0
En iyi garantili pire ilaçlama şirketleri 1. İstanbulilaclama.com 2. Altunilaclama.com Pire ilaçlama nasıl yapılır? Pire ilaçlama nasıl yapılır soruşunuzu şu şekilde…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir