Senetle Motor Satın Alma Yöntemleri 2020

Avatarayınlanan s
439 0
Senetle motor satın almak için 2020 yılında bir çok yöntem bulunmaktadır. Öncelikli olarak almak istediğiniz motorun sıfır veya ikinci el olup olmadığına karar vermeniz gerekmektedir. Sıfır motorlar genellikle mağazalarda satılırken ikinci el  alım satım yapılan yerlerden yapılmaktadır. Senet ile motor almaya karar verdi iseniz almak istediğiniz motorun marka ve model bilgilerini de araştırmanız gerekmektedir. Senetle motor almak için bayi veya satıcıdan senet karşılığında peşin yada taksitli olarak motor satın almanız mümkündür. Bu yazımızda sizlere 2020 yılında Senetle Motor Satın Alma Yöntemleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

 Senetle Motor Alırken Dikkat Edilecek Konular

Motor almaya karar verdiniz ve bu motoru senet ile alacaksanız eğer öncelikle dolduracağınız senetlerin Üzerlerinin boş olmamasına dikkat etmelisiniz. Senet ile taksitle motor alacaksanız eğer taksit miktarı kadar senet doldurmanız yararınıza olacaktır. Her senette özellikle vade tarihlerini ve miktarlarını yazınız. Taksitleri ödediğinizde o taksite ait senedi mutlak suretle ilgili firmadan geri alıp imza köşesini yırtarak saklayınız. Uzun vadeli senet ile motor alma ile kısa vadeli motor alma fiyatlarını kontrol edeniz. Senet üzerine atacağınız imzaları düzgün atınız. Kolay imza yerine adınızı ve soyadınızı el yazısı ile yazarak imza atabilirsiniz. Motor satın alacağınız yerlerin bilindik ve bu alanda hizmet veren yerler olmasına dikkat ediniz.

Senetle Motor Satılan Yerler ?

Senet ile motor satan bir çok yer vardır. Öncelikle olarak sıfır motor alacak iseniz bu alanda faaliyet gösteren bayilere müracaat etmelisiniz. Honda Bmv kanuni vb. marka motor satan bayilerden almak istediğiniz motor ile ilgili satış temsilcilerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz. İkinci el motoru senet ile almak istiyorsanız eğer internet üzerinden satış yapan firma veya şahıslar ile irtibat kurabilirsiniz. Bazı büyük galeriler senet ile motor satışlarını bu yolla yapmaktadır.

Günümüz çağı artık hemen her işlemi sanal ortama taşıdı. Bu yüzden sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile de taksitle senet karşılığı motor satın alabilirsiniz. Bu konuda facebook ve  instegram gibi uygulamaların market bölümlerinden ‘senetle motor’ ‘taksitle senet karşılığı motor’ gibi kelimeleri yazarak arama yapabilirsiniz. Yine letgo gibi ürün satımı yapılan uygulamalar üzerinden de senet ile motor almanız için arama yapabilirsiniz. Her yıl İstanbul ilinde düzenlenmekte olan moto fuar alanında bir çok firma motor satışı yapmaktadır. Vakit bulabilirseniz eğer bu fuarı gezmenizi tavsiye edebiliriz. Bir çok firma hem yeni ürünlerini hemde satışta olan ürünlerini piyasa koşullarından daha uygun fiyata burada satmaktadır.

Senetle Satış Yapan Bayi ve Galeriler

Senet ile satış yapan bayi ve galeriler için internet üzerinden arama yaparken hangi ilden motor almak istiyorsanız o ilin seçerek arama yapmak mantıklı bir davranıştır. Ayrıca arama kriterleri bölümüne marka model sıfır ikinci el gibi özellikleri seçerek arama işleminde kolaylık sağlayabilirsiniz. Eğer İstanbul ilinde ikamet ediyorsanız İstanbul  Senetle motor satan yerler , İzmir ilinde ikamet ediyorsanız da  İzmir senetle motor satış yapan yerler şeklindeki aramalar sizlere yakın sonuçlar verecektir. Alacağınız motoru senet ile alıyorsunuz diye afaki fiyatlar ödememek için önceden fiyat araştırması yapmalısınız. Motor fiyatları için araştırma yaparken ikinci el veya sıfır motorların senet ile satış fiyatlarını karşılaştırmak en doğru seçim olacaktır.

Senet ile motor almak isteyenler sitemiz yorum bölümünden de almak istedikleri motor ile ilgili bilgileri paylaşarak satıcı bulacaktır. Alıcılar gibi bu alanları satıcılarda takip etmektedir. Senet ile evkur tarzı satış yapan mağazalardan da motor almak mümkündür. Bu tarz mağazaların ortak özelliği ise teknolojiden uzak olan insanların banka ile uğraşmadan tüketim mallarını almayı kolaylaştırıyor olmalarıdır.

Senetle Motor Alma Nedenleri

Senet ile motor almak bazen banka kara listelerindeki veya banka puanlarındaki kredi imkansızlıkları sebebi ile olurken bazende bankaların faizleri ile uğraşmak istemeyen insanların tercih edeceği yöntemlerden olmaktadır. Senetle motor almak bir takım prosedürlerden de kurtulmak olarak yorumlanabilir. Ancak senet ile motor alındığında ve ödemede zorluk çıktığında düşülecek zor durumlarda hesaba katılmalıdır.

Senet ile Satış yapılırken bazen sizden duruma göre kefil istenebilir. Senet ile satış yapılırken kefil satıcı açısından bir nevi garanti anlamı taşımaktadır. Günümüzde kefil bulmak kolay bir şey değildir. Teknoloji bu kadar yaygın değilken kefillik bir kültür olarak karşımıza çıkmakta ve insanlar tanıdıkları ve güvendikleri kişilere kefil olmaktaydı. Ancak bu zamanda kefil bulmak bir hayli zor. Kefil dışında sizden teminat olarak üzerinizde bir mal varlığı olup olmadığı konuları da sorulabilir.
, Senetle Motor Satın Alma Yöntemleri 2020
Senetle Motor Satın Alma Yöntemleri

2020 yılında Senetle Motor Satın Alma Yöntemleri hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Senetle Kredi Nasıl Alınır? Senet Kredisi Veren Bankalar konusunda hazırladığımız yazımız için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz. Yorum bölümünden senetle motor satışı konularında merak ettiğiniz konuları yazarak cevap bulabilir ve diğer insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Son olarak senetle motor almadan önce iyi araştırma yaparak doğru güvenilir ve bilinen firmalardan alışveriş yapmanızı ve yazımızın alım ve satım konusunda tavsiye niteliği taşımadığını hatırlatmak isteriz.

İlgili Yazı

Bursa’da Senetle Borç Para Veren Yerler

Gönderen - Kasım 3, 2019 0
Bankalardan bir sebeple kredi kullanamayanlar bu ihtiyaçlarını bulundukları bölgelerden senet ile borç para karşılamak istemektedirler. Yazımızın hemen başında belirtelim ki…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir