SGK Borçlanma Yapan Memurlara Uyarı Maili Gönderdi

Avatarayınlanan s
250 0
SGK Borçlanma Yapan Memurlara Uyarı Maili Gönderdi. Sosyal Güvenlik Kurumu Kamu Kurum ve Kuruluşlarında memur olarak istihdam edilen ve geçmiş senelerde borçlanma yapan personele edevlet aracılığı ile uyarı maili gönderdi. SGK tarafından gönderilen uyarı mesajı bir çok memurda tedirginliğe yol açarken konu ile ilgili bazı kurumlar ise konuyu genel müdürlükleri bünyesinde değerlendirmeye aldı. Kurum daha önce borçlanma yapan personeline gönderiği bildirim ile bu borçlanmaya dair evrakların kuruma iletilmesini istedi.  SGK tarafından borçlanma yapan memurlara gönderilen mail ile bir çok memur eski tarihlerde yapılan bu borçlanmalara ilişkin evrakları nereden temin edeceği konusunda arayış içine girdi.

 SGK Borçlanma Yapan Memurlara Uyarı Maili Gönderdi

SGK tarafından e devlet üzerinde sisteme kayıtlı elektronik posta adreslerine gönderilen mail içeriği
, SGK Borçlanma Yapan Memurlara Uyarı Maili Gönderdi
SGK Borçlanma Yapan Memurlara Uyarı Maili Gönderdi

“Sn……………………….Mülga Emekli Sandığı kanununa tabi borçlanma işleminizi önceki yıllarda yaptığınız tespit edilmiştir. Ancak borç tutarlarının yatırılıp yatırılmadığı, yatırıldı ise ödeme dekontunun Kurumumuza gönderilip gönderilmediği tespit edilememiştir. Bu nedenle, borçlanma tutarları yatırılmış ise çalıştığınız kurum ile irtibata geçerek yatırılan borçlanma tutarlarına ait belgelerin gönderilmesini sağlayınız. Sosyal Güvenlik Kurumu

Şeklindedir. Özellikle 2000 li yılların başlarında kamuda çalışan memurlar bu duruma oldukça şaşırdı. Zira askerlik ve SSK  hizmet birleştirme gibi bir takım borçlanmalar yapan kamu görevlileri eski tarihli bu belgeleri bulup bulamayacağı konusunda endişe duydular. Bu konuda edindiğimiz duyumlar ise  bazı kurumların SGK ile görüşmeler yaparak konuyu netleştirmeye çalıştıkları olmuştur.

SGK ya borçlanma yapan memurlar bu borçlanmaya ilişkin ödeme belgeleri veya dekontları kurum arşivlerinden temin edilebileceğini düşünmekteyiz. Eski tarihli borçlanmalara ilişkin o dönemlerdeki elektronik arşiv hizmetleri çok gelişmediği için bu durum mağduriyete yol açar mı bilinmez. Yada ne  kadar hızlı ve doğru sonuçlar verir ilerleyen günlerde göreceğiz. Konu ile ilgili detaylı bilgilere SGK na ait resmi İnternet sitesinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kuruma daha önce borçlanma yapan memurlara gelen uyarı maili ve SMS mesajı ile ilgili kendi kurumlarından konuyu detaylandırarak yapacakları işlemleri Kurumlarından öğrenmeleri yararlarına olacaktır. Emniyet Teşkilatı Mensupları Sosyal Yardımlaşma amacı yararlandıkları Polsan Kredi Verme Faiz Oranları ile ilgili yazımızı buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı

3600 Ek Göstergenin Faydaları Nelerdir ?

Gönderen - Ekim 13, 2019 0
Devlet memurlarının merakla beklediği 3600 ek gösterge meselesi gündemdeki sıcak yerini korumaya devam ediyor. Devlet memurlarının maaş ve emeklilik ikramiyelerinde…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir