Simit Satanlar Kaç Para Kazanıyor?

Avatarayınlanan s
973 0

Simit satanlar kaç para kazanıyor? sorusu eminiz ki zaman zaman herkesin duyduğu ve merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Hemen her şehirde işlek cadde ve sokaklarda belediye tarafından tahsis edilen veya şartlar uygun olan simitçi arabaları ile karşılaşmak mümkündür. Sabit olarak simit satıldığı gibi özellikle sabah saatlerinde  mahalle ve sokak aralarında bağırmak sureti ile simit satan simitçilere rastlamak mümkündür. Aslında küçük bir iş gibi görünse de simit satmak işi satılan simit adeti ile doğru orantılı olarak karlı bir iş olabilir. Bu yazımızda sizlere simit satanlar kaç para kazanıyor? konusunda bilgiler vereceğiz.

Simit Satanlar Kaç Para Kazanıyor?

İçinde bulunduğumuz tarihlerde bir adet simit fiyatı ortalama olarak 1,25 TL. den satılmaktadır. Simitçiler simit fırınlarından bu simitleri ortalama 85 Kuruş civarından satılmaktadır. Yani daha açık bir ifade ile fırından simit alarak satan simitçiler simit başına 40-45 Kuruş arası bir para kazanmaktadırlar. Kar marjı olarak bakıldığında oldukça iyi bir rakam olan bu fiyat aralığından satılan simit miktarı kazanacağımız miktarı belirleyen ana unsurdur.

Simit Başına Yüzde 40 oranında kar eden ve  Para Kazanan Satıcılar İçin Kazanç Tablosu

100 simit satıldığında 40 TL
200 simit satıldığında 80 TL
300 simit satıldığında 120 TL para kazanılabilir. Simitleri satmak için kullandığınız yere verdiğiniz kirayı düşerek maliyetinizi hesaplayabilirsiniz.

Ortalama İşlek bir bölgede haftanın 6 günü simit satışı yapan bir seyyar simitçi günde 200 tane simit sattığında kazanacağı para aylık olarak 2000 TL civarında bir kazanç elde etmektedir. Burada önemli olan satılan simit adetidir. Kaç tane simit satarsanız kazancınız da buna bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Örneğin günlük olarak gezerek 100 simit satan birisi o gün bulunduğu bölgede yapılacak olan miting eğlence göster vb. insan kalabalığına denk gelir ise satacağı simit sayısı belkide 500 adeti bulacaktır.
, Simit Satanlar Kaç Para Kazanıyor?
Simit Satanlar Kaç Para Kazanıyor?

Simit Üretmek mi Satmak mı Kazançlı?

Simit üretmek ile üretilen simitleri pazarlamak ve satmak çok ayrı konulardır. Bunu kesin bir şekilde ayırmak gerekmektedir. Artık illerde simit satan küçük fırınlara pek rastlamak mümkün değil. Bunun ana sebebi bu sektöründe artık simit sarayları adı altında bir çok ürün çeşidi ile hizmet sunan iş yerlerine bırakmasıdır. Ama sadece taş fırın simit satan fırınlarda pişen o lezzetli simitlerin de yeri oldukça ayrıdır.

Mahalle aralarında eski dokusunu kaybetmeyen ve simit üretiminden başka bir şey üretmeden özüne sadık kalan fırınlarda iyi paralar kazanmaktadır. Burada da işin içine dükkan kiraları , işçilik maliyetleri, simit üretmek için kullanılan susam, un, su , yağ, tuz gibi malzemeler için maliyetler ön plandadır. Buralarda üretilen simitler hem perakende olarak satılmakta hemde toptan olarak seyyar simit satanlara dağıtılmaktadır.

Simitçiler Ne Kadar Kazanıyor? Simit Satanlar Kaç Para Kazanıyor? Simit satanların aylık kazançları konusunda hazırladığımız yazımızın sonuna geldik.  Simit satma fikri hoşunuza gitmediyse Kışın Evden Oturarak Yapılacak İş Fikirleri konusunda hazırlanan yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Yazı

Dondurmacılar Kaç Para Kazanıyor?

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
Dondurma yaz aylarında çok tüketilen ürünlerin başında gelmektedir. Sıcak yaz aylarından içimizi serinleten dondurmacılar kaç para kazanıyor? diye merak ediyorsanız…

İç Mimarlar Kaç Para Kazanıyor?

Gönderen - Ekim 27, 2019 0
İç mimarlık son dönemlerin en gözde meslekleri arasında yer alıyor. Üniversitelerde de iç mimarlık bölümüne olan talep giderek artıyor ve…

Evde Çiçek Yaparak Para Kazanmak

Gönderen - Kasım 29, 2019 0
Günlük yaşantının devam ettirilmesi için para kazanılmasının gerekli olduğu herkes tarafından kabul görecek bir gerçektir. İnsanlar temel ihtiyaçlarını(beslenme, barınma, giyinme…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir