Steemit Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Avatarayınlanan s
1547 0
Bu günler de çok sorulan sorulardan biri olan Steemit nedir ve Steemit’ten nasıl Bitcoin kazanabilirim soruları üzerinden gidiceğiz. Steemit Nedir? Nasıl Para Kazanılır? Steemit tam olarak bir sosyal medya olarak adlandırabiliriz. Girdiğiniz içerikler ( Video, müzik, resim, yazı ) ne kadar beğeni alırsa o kadar para kazanabileceğiniz bir sosyal medya platformudur. Kolay para kazanma şansı sunan bir platform olarak hizmete başlamıştır. Twitter’da attığınız bir gönderinin beğenildikçe para kazandırdığını düşünün. İlk duyduğunuzda kulağa çok cazip gelebilir. Girdiğiniz tüm içeriklerin özgün olması şart ve sadece beğenilme den değil yorum atılır, okunur veya paylaşılırsa da siz para kazanırsınız.

Steemit Nedir ?

Steemit’e üye olmak normal bir sosyal medya sistemine üye olmak arasında fazla fark yok. “Signup” butonuna bastığınız da gerekli bilgileri doldurunuz da üyelik işlemini yapmış olursunuz. Yalnız tek bir dezavantjı var üyeliğiniz belli bir sürede onaylanmıyor. Bazen 1 dakika da onaylanırken bazen de 1 haftayı bulabiliyor. Bu tamamen Steemit yönetiminin elinde olan bir şeydir.
Steemit platfomunun spam postlara karşı önemi vardır. Hemen hesabı açtığınız gibi fazla para kazanmak gibi bir düşünce ile spam olarak atılan gönderilerden para kazanmak çok zordur. Kullanıcılarda bunun farkında olduğu için spam olarak hissettikleri postlara fazla ilgi göstermektedir. Bu durum açtığınız bir çok kullanıcı için de geçerlidir. Birden fazla kullanıcı açayım hemen beğeneyim fazla para kazanayım düşüncesi ile yeni hesabınızda ki tüm gönderileri beğendiğiniz de ve yorum attığınızda o gönderiden fazla para kazanamıyorsunuz veya hiç kazanamıyorsunuz.
Steemit’in sitesine girdiğinizde trend olan postları görebileceğiniz bir sekme bulunmaktadır. O sekmeye girdiğinizde en çok ilgi gören kullanıcıların attığı gönderileri görürsünüz. Bu gönderilerin altında yazan bilgilerde, kullanıcının ne kadar para kazandığı da yazmaktadır.

Steemit Nasıl Para Kazanılır?

Her kategoride içerik atabileceğiniz sosyal medya sitesi olan Steemit, güzel bir platform ile normal sosyal medya sitesinden hiçbir farkı yoktur. Özel kategori listesi ile istediğiniz kategoriyi seçip orada ki gönderilere bakabilirsiniz. İlginç gönderiler barındıran Steemit ile para kazanmak birazcık daha kolaylaşıyor. Okuyucularına para kazanmasını kolaylaştıran sistemi ile gönderi atan kişilerin gönderilerine attığınız yorumlardan da para kazanabilirsiniz. Özel bir içerik üretmeden ile de para kazanma şansı sunan Steemit’te yaptığınız yorum ne kadar beğenilirse o kadar para kazanırsınız.
Tek bir dez avantajı var, normal bir gönderiden daha az para kazanma şansınız oluyor. Atılan bir gönderiden ortamla 1 dolar kazanıldıysa, okuyuculara da bu paradan pay verilir. Nedeni ise “Sen bunu okudun yükselmesine yardımcı oldun bu da senin payın” şekilde bir sebebi vardır. 1 dolar kazanıldıysa gönderiden ortalama bi 0.07 centi okuyucular arasında dağıtılmaktadır.
, Steemit Nedir? Nasıl Para Kazanılır?
Steemit Nedir? Nasıl Para Kazanılır?
Steemit’te kazandığınız para çok kolay bir şekilde hesabınıza eklenir. Girdiğiniz içerikten kazandığınız para 7 gün içerisinde belirtiğiniz hesabınıza yatar. Yani bir içerik attığınız da o içeriğin parası 1 hafta içerisinde hesabınıza yatacaktır. 1 haftada ne kadar para kazanırsanız o gönderiden o kadar para alırsınız. Bu durumdan sonra akıllarda şu soru beliriyor; 7 gün sonra paramız yattığında o gönderiden para kazanamıyor muyuz? Cevabı tabii ki kazanılmaya devam ediyor. Eğer o gönderi hala beğeni alamaya devam ediyorsa orada biriken para 7 gün sonra tekrar hesabınıza yatacaktır. Gönderiden para kazanma süreci öyle bir döngü ile devam etmektedir.
Hesabınıza yatan parayı kullandığınız borsa da yatarım yatırım yapıp bitcoin kazanabilirsiniz. Steemit ile kazandığınız parayı değerlendirebileceğiniz bitcoin ile Steemit’te kazandığınız parayı artırabilirsiniz . Orijinal içerik ile para kazandığınız Steemit ile söz yerindeyse “havadan gelen para” ile bitcoin al sat işlemi yapabilirsiniz. Steemit Nedir? Nasıl Para Kazanılır? Konusunda hazırladığımız yazımız burada sona erdi.

İlgili Yazı

, Pasif gelir elde etme yolları 2020

Pasif gelir elde etme yolları 2020

Gönderen - Nisan 23, 2020 0
2020 yılında pasif gelir elde etmek, daha doğrusu çalışmadan para kazanmak için neler yapilirisiniz bunlara deyineceğim. İlk olarak pasif gelir…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir