, Tavuk Çiftliği Proje Yapım Aşamaları Nelerdir 2020 Yılı

Tavuk Çiftliği Proje Yapım Aşamaları Nelerdir 2020 Yılı

Avatarayınlanan s
492 0

Tavuk Çiftliği Proje Yapım Aşamaları Nelerdir 2020 Yılı 


Tavuk Çiftliği Proje ve Yapım Aşamaları elinde sermaye olup da bu işe girmek isteyenlerin merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Tüketim malzemeleri arasında belki de en çok tükettiğimiz yumurtadır. Yumurtanın dışında beyaz et ihtiyaçlarımız içine oldukça fazla tavuk tüketmekteyiz. Hal böyle olunca tavuk Çiftliği kurmak isteyenler oldukça fazladır. Bir tavuk çiftliği kurmak göründüğü kadar kolay bir şey değildir.

Bu yazımızda sizlere sıfırdan bir tavuk çiftliğinin nasıl kurulacağı ve aşağı yukarı maliyetler konusunda bilgiler sunacağız. Tavuk Çiftlikleri genelde salma tavukçuluk olarak bilinen organik tavuk üretimi ve broiler çiftlik olarak adlandırılan ve civcivlerin gün yetiştirilerek büyük firmalara verilmesi şeklindedir.

Salma Tavukçuluk İçin Çiftlik Kurulumu

Salma tavuk için çiftlik kurmak isteyenler için 500 tavuk kapasiteli bir çiftlik kuracağımıza varsayarak bize neler gerekmekte  gelin hep birlikte öğrenelim.  500 adet kapasiteli bir tavuk çiftliği kurmak için bizlere öncelikle bir alan gerekmektedir. Bu alanın kapalı olan kısmı için yaklaşık olarak 60 metrekarelik bir alana ihtiyacımız olacaktır.
Çiftlik kuracağımız arazide hangi büyüklükte yapı yapacağımıza karar verdikten sonra zemine temel ve su basması denen beton atma işlemini yaparak işe başlayacağız. Bu alana temel atarken bize demir çimento kum gibi malzemeler gerekecektir.
Bu işlemi kendi başımıza yapamayacağımız için hazır beton ve işçilik hizmeti almamız gerekecektir. Temel atma işleminden sonra ise PVC cam ve tuğlalar ile tavuk çiftliğinin yan duvarları ve çatı aşamaları yapılacaktır. Çiftlik için hidrolik merkezli kapılar, havalandırma aparatları, su deposu yemlikler ve otomatik suluk sistemleri kurulumları yapılmalıdır.
, Tavuk Çiftliği Proje Yapım Aşamaları Nelerdir 2020 Yılı
Tavuk Çiftliği Proje Yapım Aşamaları

Boriler Çiftliği Kurulumu

Ufak civcivleri alarak veya üreterek 45 gün sonra satmak amacı ile kurulan  Broiler Çiftliği de benzer şekilde kurulmaktadır. Salma tavukçuluktan farklı olarak yemlikler suluklar yemler içerinin sıcaklığı gibi değişiklikler olacaktır. Bunun dışında tavuk çiftlikleri yapım aşamaları birbirlerine benzemekte ve maliyetler aşağı yukarı benzer olacaktır.
Çiftlik kurmada maliyetleri arttıran en önemli unsur ise çiftliğin kurulacağı arsa veya tarlanın satın alınma maliyeti olacaktır. Satın alma dışında kiralama seçeneği de yer almaktadır.
Tavuk Çiftliği Proje Yapım Aşamaları Nelerdir 2020 Yılı  – Tavuk Çiftliği Kurma Maliyetleri- Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur? Tavuk Çiftliği Kurmak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Anahtar teslim tavuk çiftlik kurmayı düşünüyorsanız eğer yorum bölümüne mail adresiniz ile birlikte yorum yapınız. Takı ve Bileklik Satanlar Kaç Para Kazanıyor  konusunda bilgi almak için bağlantıyı ziyaret ediniz.

İlgili Yazı

Steemit Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
Bu günler de çok sorulan sorulardan biri olan Steemit nedir ve Steemit’ten nasıl Bitcoin kazanabilirim soruları üzerinden gidiceğiz. Steemit Nedir?…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir