Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar Hangileri 2020 yılı

Avatarayınlanan s
231 0
Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar  ve Tavuk Çiftliği açmak için neler gerektiği konusunda hazırladığımız yazı dizimizde öncelikli olarak sizlere tavuk beslemek için bilinmesi gerekenleri anlatacağız. Tavuk işine girmek ve bu konuda para kazanmak isteyenlerin öncelikli olarak bu işin zorluklarını bilmeleri gerekmektedir. Özellikle yumurta fiyatlarındaki artış ile birlikte organik tarım ürünlerine olan talebin artması ile bu işe girmek isteyenlerin sayısında önemli bir oranda artış bulunmaktadır. Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar Hangileri diye merak ediyorsanız eğer yazımızın devamında bu konuda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.Hal böyle olunca iş fikirleri olarak tavukçuluk yapmak isteyenler bu işe girmek için kredi veren bankalar hakkında da araştırma yapıyorlar. Hem etinden hemde yumurtasından faydalanabilen hayvanlar arasında yer alan tavuk işi yapacaklara bu işin zorluklarını anlatalım istedik öncelikle. Tavuk beyaz et sektöründe önemli bir yere sahip gıdaların başında gelmektedir. Kısa bir zamanda yumurtadan çıkan  civcivler tavuk olduktan sonra kendi cinslerine göre yada etlik olarak yada yumurta tavuğu olarak tüketilen yiyecekler den olurlar.


Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar


Bankalar çiftçilerimize yardımcı olamak amacı ile büyükbaş veya küçükbaş hayvancılık kredilerinin yanında kanatlı hayvanlar içinde kredi imkanları sunmaktadır. Bankalar arasında hemen her ilçede bulunana Ziraat Bankası çiftçi kredileri konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan bankalar arasındadır. Kredi ile desteği birbirinden ayırmak gerektiğini vurgulamak gerekir. Bankalar zaman zaman yaptıkları kampanyalar ile faiz oranı veya ödeme zamanları konusunda fırsatlar sunarlarken destek ise devletin yapmış olduğu bir takım avantajlardır. Hangi Bankalar Tavuk Çiftliği Kredisi Vermektedir?


Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredisi


Ziraat bankası tarafından müşterilerine sunulan hayvansal üretim kredisinden gerçek veya tüzel kişiler yararlanabilir. Bu alanlara ilişkin sunulan ihtiyaç kredileri arasında  Büyükbaş ve  küçükbaş hayvancılık, kanatlı hayvancılık , arıcılık vb. yer almaktadır. Bu alanlarda yapılacak olan yatırımlar ile üretim faaliyetlerinin desteklenmesine ve finansmanına yönelik olarak sunulan kredi imkanını ile bir çok ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Özellikle hayvansal üretim kredisi kapsamında tavuk çiftliği kuracakların ilaç yakıt yem makine ve işletme giderleri ile yapılan yatırımları kredi ile karşılamanız mümkündür. Ziraat bankası tavukçuluk kredisi kapsamında üretim konusu uygun ise ve kredi kullanılacak olan yılda Bakanlar Kurulu Kararlarında yer alan kriterleri sağlıyorsanız, sübvansiyonlu kredi uygulamaları doğrultusunda  düşük faizli kredi kullanabilirsiniz. Detaylı Bilgi İçin Bankanın Resmi Sitesi


Şeker Bank Tavukçuluk ve Kanatlı Hayvan Kredisi


Şekerbank tavuk, hindi ve kaz gibi kanatlı hayvanların yetiştiriciliğini yapan ve bu konuda faaliyet gösteren çiftçiler için ihtiyaç duydukları finans desteğini sağlamak amacı ile gerçek kişeler ile tüzel kişilere tavukçuluk kredisi imkanı sunmaktadır. Düşük faizli ve esnek ödeme oranları ile sunulan bu kredi türünden yararlanmak isteyenler için bazı kriterler yer almaktadır. Şeker Bank tavuk kredisi için müracaat edeceklerin   kanatlı hayvan sektöründe minimum 2 yıl tecrübe sahibi olmaları gerekmektedir. Şeker Bank tavukçuluk kredisi kullanmak için Şeker Banka ait şubelere müracaat etmeniz gerekmektedir.  Detaylı Bilgi İçin Bankanın Resmi Sitesi 


Et Tavukçuluğunda;


Şeker Bank et tavukçuluğu kredisi için 10.000 adet kapasiteye sahip kapasiteye sahip veya bu kapasite oranına çıkacak olan yatırımın%75’ine kadar 60 ay vade ve yılda bir ödemeli kredi verilebilmektedir.

Yumurta Tavukçuluğunda;

Şeker Bank Yumurta tavukçuluğu kredisi için  5.000 adet  kapasiteye sahip veya bu kapasite oranına çıkacak olan yatırımın %75’ine kadar 60 vade ile yılda bir ödeme olarak kredi verilebilmektedir.

Hindi Yetiştiriciliğinde;


Şeker Bank hindi yetiştiriciliği kredisi için 2.500 adet kapasiteye sahip veya bu kapasite oranına çıkacak olan yatırımın %75’ine kadar 60 vade kredi verilebilmektedir.


TEB Bank Tavukçuluk Kredisi

Bu konuda kredi veren bankalar arasında yer alan TEB bank Beyaz et veya yumurta üretimi yapan üreticilere sunduğu özel avantajlı kredi imkanları ile  özel kredi ile yem, civciv ve işçilik giderleri karşılamaya yönelik olarak kredi imkanı sunmaktadır. Kredi için 12 aya kadar vade oranı ile 1/3/6 aylık eşit veya esnek taksit  ödeme imkanı
sunulmaktadır .


Teb Bankası Tavukçuluk Kredisinden yararlanmak ve Kredi başvurusu yapmak için

Nüfus Cüzdan fotokopisi
İkametgah senedi
Gıda üretim sertifikası
İşletme tescil belgesi
Çalışma izni
Sağlık sertifikası gibi belgeler ile banka şubelerine müracaat edebilirsiniz. Detaylı Bilgi İçin Resmi Site 

Kredi Şartları


Tavukçuluk kredisi kullanmak isteyenler kişiler yapacakları projeler ile ilgili belli bir sayı bankalara müracaat edebilirler. Genel itibari ile tavuk çiftliği açmak için alınacak kredilerde 1000 tavuk ile 10000 tavuk için kredi desteği sağlanmaktadır. Kredi koşulları için bankalar genel prosedür evraklarına ek olarak sizden çiftlik ile ilgili bilgi ve belge talep edebilirler.
, Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar Hangileri 2020 yılı
Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar Hangileri

Gerekli Evraklar


Tavuk Çiftlikleri kredileri için internet ortamından veya telefon bankacılığı uygulamalarından talep kabul edilmemektedir. Bu kredi türüne müracaat etmek için bankaların şubelerine bizzat başvurmanız gerekmektedir. Diğer kredilerden farklı olarak çiftlik belgesi sizden ek olarak kredi evrakları ile birlikte istenecektir. Kredi müracaatı aşamasında bankalar sizden teminat isteyecektir. Bu teminatlar  ev arsa veya iş yeri tapuları olabilir. Tavuk Çiftliği kurulacak bölge kira ise bu yere ait kira kontratı da istenebilir. Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar Hangileri ve ne gibi evraklar gerekli madde madde aşağıda.


 Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi almak isteyenlerin hazırlayacakları evraklar (Gerçek Kişiler)

Nüfus cüzdanı
Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi almak isteyenlerin hazırlayacakları evraklar (Tüzel Kişiler)

Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
Oda kayıt belgesi
Vergi levhası
Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

Tavuk Yetiştiriciliği Konusunda Bilmeniz Gerekenler


Bu konuda hem maliyet girdilerini dikkate alacağınız hemde size en iyi verimi sunacak olan yemleri tercih etmeniz gerekmektedir. Alacağınız yemlerin taze olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tavuklarınızı taze yemler ile beslemelisiniz. Gezen tavuklar için ise bulundukları ortamın onlar için uygun olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Tavuğun cinsine uygun yemler seçilmelidir. Tavuğa verilecek olan yemler kadar onların muhafazası da önemlidir.


Tavukların beslenme ihtiyaçları için yemlik ve sulukların temiz olması önemli etkenlerdendir. Kalsiyum ihtiyaçları için yumurta kabuğu gibi kalsiyum içeren minerallerin verilmesi gerekmektedir.Tavuk kümes veya çiftliklerinin güney cepheye bakması kapı ve havalandırmalarının uygun olması ve gezecekleri alana diğer yabancı hayvanların girmesini ve onların kaçmalarını engelleyecek çit veya tel örgü ile çevrilmesi gerekmektedir. Kümes veya tavuk çiftliğinde bulunan hava sıcaklığının uygun derecede olması da gerekmektedir. Sıcak ve soğuktan etkilenmemeli ve en önemlisi cereyanda kalmamaları sağlanmalıdır.


Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar Hangileri konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Yorum bölümünden konu hakkında düşünce ve kredi konusunda yaşadığınız öneri ve tecrübeleri paylaşabilirsiniz. Anında 10 bin lira Kredi konusunda hazırladığımız yazımızı okumak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

İlgili Yazı

Engellilere Kolay Kredi Veren Bankalar

Gönderen - Şubat 8, 2020 0
Hemen her kulvarda ve alanda özel ilgi ve ayrıcalık göstermek zorunda olduğumuz engelli bireylere Devlet Yöneticilerinin ve Kanun koyucuların da…

Halkbank Satılık 2. El Araçlar

Gönderen - Şubat 19, 2020 0
Bankaların ikinci el araç satışları ihale usulü yapılmaktadır. Genellikle bankalardan kredi ile sıfır olarak alınan taşıtların kredi ödemelerinde sorunlar çıktığında…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir