Türkiye’deki Bankaların Güncel Çalışma Saatleri

Avatarayınlanan s
281 0
Banka ile işi olanlar ve işlerini son dakikaya bırakanlar Türkiye’deki Bankaların Güncel Çalışma Saatlerini kaçta açılıp kapandığını merak ederler. Bu merakları tek bir yazıda gidereceğiz ve Tüm Bankaların Açılış ve Kapanış Saatlerini sizler için araştırıp derleyeceğiz. Türkiye’de faaliyette bulunan bütün bankalar aşağı yukarı devlet daireleri ile aynı saatte açılır ve kapanırlar. Bazen bankalar arasında ufak tefek farklılıklar olabilir bu farklılıkları sizler için araştırdık. Sadece açılış kapanış saati ile ilgili değil aynı zamanda işlem limit ve saatleri hakkında da bilgiler vereceğiz.

Tüm Bankaların Açılış Saatleri

Aslında bankaların çalışma saatlerini ayrı ayrı inceleyeceğin ama genel olarak kamu kurumlarının çalışma saatleri bankalar içinde geçerlidir. Bankaların bir çoğu sabah :09:00-09:30 arasında açılırlar ve akşam saatlerinde 17:00 – 17:30 dada kapanırlar. Bunun yanında öğlenleri de bankalar genel olarak 12:30 ve 13:30 saatleri arasında personelin yemek ve ihtiyacı için öğlen molasında kapalıdırlar.
Vakıfbank Açılış Saati: 09:30 Kapanış Saati ise akşam 17:30 dur. Vakıfbankası öğlen 12:30 ile 13:30 arasında kapalıdır.Bunun dışında diğer bankalar gibi resmi tatil günlerinde de kapalıdır.

Akbank Açılış Saati: 09:00 Kapanış Saati ise 17:30 dur. Akbankası öğlen 12:30 ile 13:30 arasında kapalıdır.Akbankası da diğer bankalar gibi gibi resmi tatil günlerinde, dini ve milli bayramlarda kapalıdır.

Garanti Bankası Açılış Saati: 09:00  Kapanış Saati: 17:30 olarak hizmetlerine devam etmektedir. Garanti Bankası Öğle Tatili diğer bankalara benzemekle birlikte bazı yoğun olan şehirlerde ve şubelerde öğlen saatlerinde de açık şubeleri bulunmaktadır.

Türkiye Halk Bankası Açılış Saati: 09:00 kapanma saati ise 17:30 dur. Devlet daireleri gibi öğlen 1 saat kapalı olan banka için bazı küçük şubelerde ve ilçelerde açılış ve kapanış saatlerinde iş yoğunluğunun az olması insanların ve çalışanların birbirlerini tanımaları gibi sebepler ile açılış ve kapanış saatlerinde ufak tefek esneklikler olabilmektedir.

Tüm Bankaların Kapanış Saatleri

Türkiye Ziraat Bankası Açılış Saati: 09:00 dur. Ziraat Bankası kapanma saati ise 17:30 dur. Devlet daireleri gibi öğlen 1 saat kapalıdır banka.12:30 ile 13:30 arasında ihtiyaç için kapalıdır. Ziraat bankası hemen tüm ilçelerde şubesi olan tek ve ender bankalar dandır.  Bu sebeple bazı küçük şubelerde ve ilçelerde açılış ve kapanış saatlerinde iş yoğunluğunun az olması insanların ve çalışanların birbirlerini tanımaları gibi sebepler ile açılış ve kapanış saatlerinde ufak tefek esneklikler olabilmektedir.

Bankaların bazı şubelerinde saatlerde farklılıklar göstermektedir. Hava alanları ve hava limanları gibi bazı merkezler ile avm gibi giriş çıkış saati belli olan yerlerde saatlerde değişiklikler olabilmektedir. Diğer Bazı Bankaları Açılış ve Kapanış Saatleri aşağıda yer almaktadır.

Odea bank sabah açılış saati diğer bankalardan farklı olarak  08:30 akşamda 17:00 dir. Yukarıda detaylı olarak yazmadığımız diğer banklar Türkiye İş Bankası , Türkiye Finans bank , Deniz bank , HSBC ,Yapı Kredi Bankası, ING Bank , Alabaraka Türk ve Şeker bank bankalarının açılış saati:09:00 iken öğlen 1 saat mola sonrası kapanış saatleri ise 17:30 dur.

Bankalar Resmi Tatillerde Açık Mı? Kapalı mı?

Bankalar resmi tatil günlerinde kapalı olurlar. Resmi tatil günlerinde kapalı olan bankaların mobil ve İnternet şubelerinden de işlem yapmak  kısıtlı olmaktadır. Örneğin tatil zamanlarından eft işlemi yapmak mümkün değildir. Tatil günlerinde eft yapmak istiyorsanız eğer bunu ancak ileri eft ile yapabilirsiniz. İleri eft ilk iş gününde işlemin gerçekleşmesidir. Havale işlemlerinde tatil olması pek önemli bir kavram değildir.

Ramazan Bayramında Bankalar Kapalı mı Olacak?

2019 yılı Ramazan Bayramı 9 gün tatil haberi bu yıl erkenden duyuruldu. Böyle oluca hemen herkes tatil planlarını devreye soktu bile. Ramazan Bayramı Tatili Öncesinde bankalarda işleri olanların halletmeleri gerekiyor. Bayram tatilinden banka çalışanlarının da yararlanması gerektiği için bayramda bankalar kapalı olacak. Havale ve atm lerden yapılabilecek işlemler dışında kalan işlerinizi bayram tatili gelmeden halletmeniz gerekmektedir.

Kurban Bayramında Bankalar Kapalı mı Olacak?

Kurban Bayramı Tatilinde kamu kurumları gibi bankalarda kapalı olacak.Mobil ve İnternet şubelerinden  Havale ve atm lerden yapılabilecek işlemler dışında kalan işlerinizi bayram tatili gelmeden halletmeniz gerekmektedir. Türkiye’deki Bankaların Güncel Çalışma Saatleri  konusunda bayramlardaki mesai kavramını anlatmadan geçemedik.

Türkiyede’ki Bankaların güncel çalışma saatleri ile ilgili hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Bankalardan Döviz alımı satımı yapıyor iseniz En Uygun Döviz Hangi Bankadan Alınır Konularını içeren yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

, Türkiye’deki Bankaların Güncel Çalışma Saatleri
Türkiye’deki Bankaların Güncel Çalışma Saatleri

İlgili Yazı

Sigortam Yok Hangi Bankadan kredi Çekebilirim?

Gönderen - Şubat 10, 2020 0
Sigortasız çalışmak kredi çekmeye engel bir durum değildir. Sigortasız çalışanlarda uygun görüldüğü taktirde bankalardan kredi çekebilir. Ancak ülkemizde sigortasız çalışmak…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir