Yatırım İçin Bitcoin Alınır mı?

Avatarayınlanan s
519 0
İlerleyen zamanla birlikte insanların alışkanlıkları değiştiği gibi para biriktirme ve harcama stilleride değişmektedir. Tarihi devirlerin en başında takas usulü ile işini halleden insanlık şu sıralarda sanal paralarla işlerini halletmeye çalışmaktadır. Bu sanal paralarında başında Bitcoin gelmektedir. Belki bazılarınız bu ismi ilk kez duyuyor olabilir. Kısaca bahsetmek gerekirse Bitcoin oldukça değerli bir sanal paradır. Değerinde bir düşüş yaşanmamış aksine sürekli olarak değer kazanmış ve yatırımcısının hep yüzünü güldürmüştür. Yatırım İçin Bitcoin Alınır mı? konusunda bilgiler vereceğiz.

Yatırım İçin Bitcoin Alınır mı?

Satoshi Nakamoto adlı bir kişi tarafından tasarlanan Bitcoin 2009 yılında dünya piyasasına sunulmuştur. Tabi o zamanlar da bu kadar değer kazanacağı kimsenin aklına bile gelemezdi. Zira 2011 yılında sadece 1 adet pizza almak için yüzlerce Bitcoin harcamanız gerekirken şimdi durum tam tersi oldu. Yüzlerce Bitcoin sizi oldukça zengin yapabilecek bir hale gelmiştir. Şu sıralarda ise 1 Bitcoin’in fiyatı 55.000 Türk Lirası civarlarında dolaşmaktadır.

Şu an hali hazırda on binlerce iş yeri, alışveriş merkezi ve daha birçok nokta Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul etmektedir. Bu da Bitcoin’in sosyal hayat içerisinde daha fazla rol almasına neden olmaktadır. İnsanların bu sanal paraya yönelmesi de Bitcoin’in değerini yine zaman içerisinde artıracaktır. Bitcoin piyasaya çıktığı günden beri değerini sürekli olarak artıran en nadir araçlardan bir tanesi konumundadır.

Yatırım içinde yine güvenli en iyi adres seçeneklerinden bir tanesi Bitcoin’dir. Neden? Diye soracak olursanız da bunu maddeler halinde aşağıda açıklamış bulunuyorum. Kripto Paralar içinde en çok tercih edilen hiç şüphe yok ki bitcoindir.
, Yatırım İçin Bitcoin Alınır mı?
Yatırım İçin Bitcoin Alınır mı?

 Neden Bitcoin

1- Çökme gibi bir riski bulunmaması,
Bitcoin resmi olarak herhangi bir devlete bağlı durumda değildir. Bu da onun çökmesi ve değer kaybetmesi gibi bir ihtimali ortadan kaldırıyor.

2- Sürekli aktif bir sanal para,
Bitcoin piyasası sürekli hareketli olduğu için bir durgunluk yaşanması söz konusu bile olamaz, almış olduğunuz veya madencilik yaparak üretmiş olduğunuz Bitcoin’i, kısa süreler içerisinde satabilir kazancınıza kazanç katabilirsiniz.

3- Takip edilme ihtimali yok,
Ürettiğiniz veya satın aldığınız Bitcoinler devlet veya özel şirketler tarafından takip edilememektedir. Bu sayede Bitcoin için devlete vergi ödemek zorunda kalmazsınız.

4- Geleceğin parası olması,
Üretmiş olduğunuz Bitcoinleri şu an tam verimli haliyle kullanamıyor olsanız bile yaklaşık 5-10 sene sonra tam anlamıyla kullanabileceksiniz. Kısacası şu an Türkiye’de birçok kurum ve kuruluş Bitcoin’i tanımıyor olsa da bu süre zarfında tanıyacak ve ödeme yöntemleri arasına ekleyecek.

5- Oldukça güvenilir saklama yöntemleri bulunması,
Bitcoin normal kâğıt paralar gibi elle tutulur bir şey olmadığı için bu parayı sanal ortam da korumamız ve muhafaza etmemiz gerekmektedir. Bunun için tasarlanmış yüksek güvenlikli sanal cüzdanlar bulunmaktadır. Bu cüzdanlar da Bitcoinleri gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz. Herhangi bir sorun ve problem olmayacaktır.

6- Size verdiğinizin fazlasını kazandırır,
Değerinin sürekli yükseliyor olması yatırımcıları cezbeden bir diğer noktadır. Kısa süreler içerisinde değerini 1-2 kat yükseltebildiği için yatırımcıları kendisine çağırmaktadır.

Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır

Bunlar Bitcoin’e yatırım yapanların güvendikleri bazı dayanaklardır. Sizlerde Bitcon’e yatırım yapacaksanız bunu birkaç yol ile yapabilirsiniz. İlki tabi ki Bitcoin madenciliğidir. Madencilik yapmak için üretilen özel aletleri alarak Bitcoin aramaya başlayabilirsiniz. Ne kadar çok arayıcınız olursa Bitcoin bulma süreniz kısalır ve Bitcoin bulma şansınız da bir o kadar artar.

Diğer bir yatırım yöntemi de al-sat yapmaktır. Anlık dalgalanmalar dahilinde Bitcoin fiyatı belli miktarlarda düşüp hızla geri artmaktadır. Sizlerde bu düşük anı yakalayıp bu fiyattan alarak daha sonlarında yüksek fiyatlara kolayca elinizden çıkarabilir ve al-sat işlemine devam edebilirsiniz. Yatırım İçin Bitcoin Alınır mı? konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Bitcoin 2020 Yılında Kaç Dolar Olacak  konusunda tahminler içeren yazımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı

Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler konusunda hazırladığımız bu yazımızda bitcoin hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Çağımızın dijital para birimleri…

Bitcoin ile Steamden Oyun Satın Alma

Gönderen - Ekim 26, 2019 0
Bitcoin ile Steamden Oyun Satın Alma konusu pc oyuncuları tarafından oldukça merak edilen konular arasındadır. Yeni çıkan oyunların bir çoğu…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir