Ziraat Bankası Ortak ATM’ler Hangileri 2020

Avatarayınlanan s
240 0

Ziraat Bankası Ortak ATM’ler Hangileri 2020

Bankalar geçtiğimiz yıllarda birbirleri ile yaptıkları anlaşmalarda birbirlerinin hesaplarında para çekme işlemleri için anlaşmaya vardılar. Bu anlaşmalar gereği artık bir çok banka birbirlerinin ATM lerini ortak kullanmaya başladı. Bu bankalardan birisi de Ziraat Bankası. Ziraat Bankası Ortak ATM’ler Hangileri? Bu uygulama en çok vatandaşın işine yaradı. Zira hesabından para çekmek isteyenler kendi banka ATM lerine gitmek yerine ücretsiz ve komisyonsuz olarak diğer banka şubesine ait ATM den işlem yapma olanağı buldu. 

Ziraat bankası da bu uygulamadan yararlanan bankalardan birisi oldu. Türkiye’de belkide en çok müşterisi olan banklardan birisi olan Ziraat bankası müşterileri kendi ATM’lerinde sıra beklemek zorunda kalmıyor artık.

Ziraat Bankası Ortak ATM’leri

Geçen sene yayınlanan duyuru ile  Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ATM’lerinde bu bankaların müşterileri artık ücretsiz olarak birlerine ait bankamatiklerden  işlemler yapabilmektedir. Bu bankalara ait müşteriler tamamen ücretsiz olarak ve hiç bir komisyon bedeli ödemeden birbirlerinin ATM’lerinden işlem yapabilir. Normalde anlaşma olmayan bir bankaya ait ATM den oldukça yüksek oranlarda komisyon ve ücretler tahsil edilmektedir.

Ücretsiz ATM Kullandıran Bankalar

  1. Ziraat Bankası
  2. Halkbank
  3. Vakıfbank
  4. Vakıf Katılım
  5. Ziraat Katılım
Bu bankalara ait müşteriler birbirlerine ait ATM lerden kartlarına ait şifreler ile para çekme ekstre görüntüleme gibi bir çok işlemi ücretsiz olarak yapabilir. Ziraat Bankası Müşterisi iseniz para çekmek için size en yakın olan yukarıda saydığımız bankaların  bankamatiklerini kullanabilirsiniz.

Hiç bir ücret ve komisyon ücreti ödemeden bankanın sunduğu bu avantajlı uygulamadan yararlanmak için Ziraat bankası müşterisi olmak yeterlidir. Tıpkı kendi bankanıza ait bankamatiklerden yaptığınız işlem gibi işlem yapabilirsiniz. İşlemlerinizi yaparken bankamatik size yaptığınız bu işlemden dolayı ücret alınmayacağını da hatırlatmaktadır.

Ziraat Bankası Ortak ATM’ler 

Bankaların ortak atm noktaları. Ziraat Bankasına ait kartımdan para çekmek için hangi bankamatikleri kullanabilirim. konusunda bilgiler içeren yazımızın burada sonuna geldik. Bankamatiklerde yapacağınız işlemlerde şifrenizi kimseye söylemeyiniz.

, Ziraat Bankası Ortak ATM’ler Hangileri 2020
Ziraat Bankası Ortak ATM’ler Hangileri

Mümkünse şifrenizi girerken diğer eliniz ile yazdığınız rakamların görünmesine engel olunuz. İşleminiz bitince önce kartınızı daha sonra ise paranızı almayı unutmayız. Bankamatiklerden yaptığınız işlemler konusunda merak ettiğiniz konuları yorum bölümünden sorabilirsiniz. Uzman editörlerimiz size bu konuda yardımcı olacaktır. Banka Çalışanları Nereye Şikayet edilir  merak ediyorsanız ilgili makaleyi okumanızı öneririz.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir