Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma Nasıl yapılır 2020

Avatarayınlanan s
497 0

Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma Nasıl yapılır 2020

Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma zaman zaman herkesin başına gelebilecek ve yararlı bilgidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankacılık işlemlerinin neredeyse tamamını cep telefonlarımız ile yapmaktayız. Telefonlar ve teknoloji bu kadar geliştiği için güvenlik önlemleri de haliyle oldukça fazla olmaktadır.Bu güvenlik önlemlerinden biriside SIM kart tanımlamasıdır. Cep telefonu numarası değiştirmek veya mevcut kullanılan SIM kartın yenisi ile değiştirilmesi sonucu bankacılık işlemleri yamak için yeni SIM kartı tanıtmanız gerekmektedir.

Bu işlemi yapmaz iseniz bankadan SIM kartınız blokeli uyarısı alacaksınız. Bu işlem sizi kızdırsa da güvenliğiniz için oldukça önemli bir uygulamadır. SIM kartınız bloke olur ise mobil ve internet bankacılığına giremez, ATM’lerden kartsız işlem yapamazsınız. Bu yazımızda sizlere Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma işleminin nasıl yapılacağını detayları ile birlikte anlatacağız.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası SIM kart blokesi kaldırma işlemi bir kaç yoldan yapılmaktadır. Bu yöntemlerden ilk olarak ATM üzerinden sim blokesi kaldırma işlemini anlatalım.

ATM’den Sim Kart  Bloke Kaldırma işlemi için Ziraat Bankası na ait bir ATM üzerinden yapabilirsiniz. Bankamatiğe Ziraat Bankasına ait kartınızı takarak şifre ile giriş yapılır. Daha sonra ise Mobil Şube Menüsü altında bulunan SIM Kart aktifleştirme veya bloke kaldırma işlemini yapıyoruz.

SIM kart blokesi kaldırmanın bir diğer yöntemi ise Ziraat Bankasına ait Müşteri hizmetlerine ulaşmaktır. Ziraat Bankası Müşteri hizmetlerini 444 00 00 – 0850 220 00 00 nolu hatlardan ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası SIM kart blokesi kaldırmak için direk müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetleri sizin gerçek kişi olduğunuzu anlamak adına kişisel sorular sorarak işlemleri yerine getirmektedir.
, Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma Nasıl yapılır 2020
Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma

SIM Blokesi kaldırmak veya yeni SIM kartınızı Ziraat Bankası sistemlerine tanıtmak için en yakın banka şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek müracaat edebilirsiniz. Bankaya giderken yanınıza kimliğinizi ve SIM kartın kullanılacağı cep telefonunu almanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Sim Blokesi Cep Telefonundan Kaldırılamaz. Zira bu bankanın uyguladığı sistem güvenliklerine aykırı bir durumdur. Sistemlerde kayıtlı mevcut numaranızın veya SIM kartınızın sizin iradeniz dışında birileri tarafından kullanılıyor olabileceği ihtimali ile bu işlemleri cep telefonunuzdan yapamazsınız.

SIM kart  blokesi kaldırma ve Sim kart değiştirme, Sim kartı blokesi açtırma, Kitlenen sim blokesi ve yeni telefon tanımlama işlemleri hakkında hazırlanan yazının burada sonuna geldik. 2020 Mart Nisan En Yüksek Faiz Veren Bankalar  konusunda hazırlanan makaleye göz atabilirsiniz. SİM kart blokesi kaldırma konusunda yorum bölümünden soru ve yardım alabilirsiniz.

İlgili Yazı

Akbank Güncel Kredi Faiz Oranları

Gönderen - Şubat 20, 2020 0
Akbank Güncel Kredi Faiz Oranları hakkında bilgiler vermeye başlamadan önce Banka hakkında kısaca bilgiler verelim. 1948 yılında kurulan Akbank, günümüzde…

Ziraat Bankası Ortak ATM’ler Hangileri 2020

Gönderen - Mart 22, 2020 0
Ziraat Bankası Ortak ATM’ler Hangileri 2020 Bankalar geçtiğimiz yıllarda birbirleri ile yaptıkları anlaşmalarda birbirlerinin hesaplarında para çekme işlemleri için anlaşmaya…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir