Ziraat Bankası Ucuz Kolay Konut Kredisi Nasıl alınır?

Avatarayınlanan s
336 2
Günümüzde artık kredi kullanmadan ev sahibi olmak orta ve düşük gelirli insanlar için neredeyse imkansız. Eski zamanlarda ev sahibi olmak için kooperatifler  önemli bir yere sahipti. Şimdi ise Banka Konut Kredileri aynı öneme sahip. Bankalar zaman zaman yaptıkları cazip kredi kampanyaları ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşa hizmet ediyorlar. Tabi bankalardan konut kredisi kullanmak için belli başlı bazı şartlar gerekiyor. Bu şartlar nelerdir? Ziraat Bankası Ucuz Kolay Konut Kredisi Nasıl alınır? konusunu sizler için araştırdık. Detaylar Konumuzun devamında…

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası Konut Kredisi Almak için öncelikle bir takım evrakları hazırlamanız gerekiyor. Bu evrakların başında ise bankadan temin edeceğiniz Başvuru Formu Bulunuyor. Başvuru formunuz ile birlikte Kimliğinizi ispata yarayan kimlik belgeniz lazımdır. Ekonomik Durumunuzu gösteren gelir belgesi veya maaş bordosu ise bir diğer belgedir. Serbest Meslek Mensupları için bağlı bulunan odalardan alınacak üyelik belgesi gerekir. Tüzel kişi iseniz şirkete ait sözleşme ve şirkete ait ticaret sicil gazetesi suretini banka sizden isteyecektir. Almak istediğiniz konutun tapu sureti ile birlikte bankanın sizlerden isteyeceği diğer evraklar gereklidir.

, Ziraat Bankası Ucuz Kolay Konut Kredisi Nasıl alınır?
Ziraat Bankası Ucuz Kolay Konut Kredisi Nasıl alınır?

Ziraat Bankası En Çok Ne Kadar Konut Kredisini Veriyor?

Ev veya konut alacak hemen her birey öncelikli olarak alacağı konutun ne kadarını bankadan kredi olarak kullanabileceğini merak etmektedir. Kesin bir bilgi olarak söylemek gerekir ise alacağınız ev yada konutun tamamı için kredi kullanamazsınız. Almak istediğiniz konut veya mesken ile ilgili Ziraat Bankası Konut Eksperleri tarafından bir değerlendirme yapılır. Bu değerlendirme sonucunda aşağı yukarı konutu almak isteyen müşterinin bu konutun yüzde yirmilik bir kısmını ödeyeceği varsayılarak genelde bu hesaplama yapılır. Örnek vermek gerekir ise 100.000 TL tutarında bir konut almak isterseniz bu ev için banka eksperleri 80.000 TL den fazla bir değer veremezler.

Buda demek oluyor ki ev alacak kişinin cebinden yaklaşık 20.000 TL bir meblağ çıkacağıdır. Diğer önemli bir konu ise sizin alacağınız konutun değeridir. Ziraat Bankası Ev Kredisi verirken sizin bu krediyi ödeme gücünüzü dikkate alır. Yani gelir toplamınız kullanmak istediğiniz kredi tutarını geçiyor ise kredi almada sorunlar yaşayabilirsiniz. Burada önemli olan bir diğer husus ise konutun yaşı durumu gibi bazı özellikleridir. Ev Kredisi kullanacak olan bireyin banka kredi notu ise dikkate alınan hususlardır.

Ziraat Bankası Hangi Evler İçin Konut Kredisi Veriyor?

Ev kredisi kullanmak isteyen bireyler için önemli bir hususta bir önceki paragrafta belirttiğimiz kredi kullanımı yapılacak olan konutun durumudur. Kredi ile almak isteğiniz ev henüz daha tamamlanmamış ise ve hali hazırda inşaat devam ediyorsa kat irtifakı almalısınız. Tamamlanmış konut ve evler için gerekli olan ise Kat Mülkiyeti Tapusudur. Alınacak evin Kat Mülkiyetine geçmesi adına en önemli husus ise İskan durumudur. Konut Kredisi kullanmak isteyen ve alacağı ev eski olanlar ise evin yaşı ile kredinin bir ilgisinin olup olmadığını her daim merak etmişlerdir.

Bu merakı gidermek adına şunları söyleyebiliriz ki kredi ile alınacak evin bir yaş kriteri yoktur. Halk arasında 10 yıl gibi bir söylem dolaşsa da bu gerçeği yansıtmamaktadır.Zira boğazda 100 yıllık bir yalı veya konak için bile ev kredisi alınabilmektedir. Konut Kredisi kullanılacak olan evin inşaatının en az yüzde seksen düzeyinde tamamlanmış olması gerekmektedir. Bunun istisnası ise konut projesinin anlaşmalı bir banka olması durumudur. Toki örneklerinde olduğu gibi henüz inşaat başlamadan bile konut sahibi olmam mümkün.

Ziraat Bankası Ucuz Konut Kredisi Nasıl alınır?

Ziraat bankası olarak düşünmemek gerekir aslında bu konuyu. Zira konut kredisi almak isteyen hemen herkes öncelikli olarak bütçesine uygun bir ev bulmalıdır. Bütçeye uygun konut bulunduktan sonra ise güncel banka kredi oranları tek tek araştırılmalıdır. Güncel Kredi Oranları ise ülkelerin ve dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum ile orantılı olarak devletler tarafından Merkez Bankaları veya Paraya yön veren kurumlar tarafından belirlenir. Konut sahibi olmak isteyen herkes güncel konut kredisi oranlarını takip etmek zorundadır. Ayrıca yine ülkemizde son zamanlarda yüksek faiz oranları sebebi ile bazı kamu bankalarının anlaşmalı oldukları inşaat firma sektörlerinin satışa çıkardığı konutlar da cazip olabilir. Burada tercih tamamen size kalmıştır. Çok ucuz bir konut bulduğunuzda faiz oranı sizi pek fazla zarara uğratmayacak iken değerinde bulunan bir konut için ödenecek fazla faiz sizi maddi anlamda zarara uğratacaktır.

Ziraat Bankası Kolay  Konut Kredisi Nasıl alınır?

Konut Kredisini kolay almak deyimi aslında sizin durumunuz ile alakalıdır. Bunun bir kaç istisnası var tabi ki. Örneğin küçük bir yerleşim yerinde ikamet ediyor. Küçük bir banka şubesinden kredi kullanacak iseniz işlemleriniz size ayrılan vakit sorunların ve eksikliklerin daha hızlı halledilmesi gibi bir takım etkenler size yarar sağlayabilirler. Bunun dışında Ziraat Bankası En Kolay Konut Kredisi almak için evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlamanız lazım. Banka kara listeleri tabir edilen durumlardan uzak durmanız gerekir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları

Her bankanın kendine has kredi oranları olsa da aslında bu rakamlar birbirlerine yakın oranlardır. Bunun istisnası Devlet İdarelerinin kamu bankalarına verdiği bir takım haklardır. Ülkemizde de  kredi oranlarının yüksek olduğu 2019 yılında en düşük konut kredisi oranları devlet destekli başkalarındadır. Ziraat Bankası yüksek konut kredileri karşısında anlaşmalı olduğu inşaat sektörlerinden alınacak konutlar için konut kredisi faiz oranları gayet düşük seviyelerde. Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama Aracı İle Güncel faiz oranlarını sorgulayabilirsiniz.

Konut Kredisi Hakkında Tavsiye ve Öneriler

Konut almak için kredi kullanmak artık günümüzde bir zaruret olsa da sizlere bir kaç tavsiyede bulunmak istiyoruz. Konut alacak olanların alacakları konutu araştırırken güncel faiz oranları ve kampanyalarını önemle takip etmeleri yararlarına olacaktır. Bunun dışında alacakları konutun ileri zamanlarda değerinin artması, okula yakınlığı, ulaşım kolaylığı vb. etkenlerinde göz ardı edilmemesi gerekmekte.

Bunlara ek olarak konut için kullanılacak olan kredi miktarı ne kadar az olursa o kadar avantajlı bir durumdur. Zira Kredi geri ödemesi yani vadesi ne kadar uzun olursa ödenecek faiz miktarı da buna bağlı olarak artacaktır.

Konut veya ev alımında peşinat miktarının fazla tutulması her zaman lehe olan bir durumdur. Ziraat Bankası Konut Kredisi En Kolay ve Ucuz olarak nasıl alınır? konusunda hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Konut Kredisi kullanarak veya kullanmadan aldığınız evlerde mutlu ve huzurlu yaşayınız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoş çakalın. Günde 5 Liraya Kredi veren banklar hakkında bilgiler bu bağlantıda…

İlgili Yazı

Engellilere Kolay Kredi Veren Bankalar

Gönderen - Şubat 8, 2020 0
Hemen her kulvarda ve alanda özel ilgi ve ayrıcalık göstermek zorunda olduğumuz engelli bireylere Devlet Yöneticilerinin ve Kanun koyucuların da…

  1. Avatar

    Nasıl konut kredisi çekilir ile ilgili olan makalenizi zevkle okudum konut kredisi almak isteyenler için açıklayıcı ve güncel bilgilerin yer alması beni oldukça memnun etti kolay ve ucuz kredi kullanmak isteyenlerin makaleyi okuması oldukça faydalı olacaktır. teşekkür ederim

    Cevap

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir