Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar

Avatarayınlanan s
176 0
Ziraat Bankasından satılık çok uygun ve temiz ikinci el araçlar bulmanız mümkün. Bunun için yazımızın devamını okuyarak Ziraat ikinci el Araç alımı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.Ziraat Bankasından Satılık 2 El Araçlar araç satın almayı planlayan gerçek kişiler ile tüzel kişiler için oldukça cazip ve avantajlı olan seçenekler arasındadır.

Bankalardan satılık araçlar genellikle banka kredileri ile alınan ve ödemede sıkıntı yaşayanların araçlarının satılması şeklinde olmaktadır. Bu araçlar icradan satılık araçlar gibi satılmaktadır. Bankalardan kredi kullanmak sureti ile satın alınan sıfır ve belli yaştaki ikinci el araçlar kredi kullanıldığı için ipotek altına alınmaktadır.

Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar

Bu kredilerin ödenmesinde yaşanan bir takım sıkıntılar sonucunda bankalar bu araçları satışa çıkartarak alacakları olan kredi borçlarını tahsil etmektedirler. Bu yazımızda sizlere Türkiye’de en çok şubesi bulunan Ziraat Bankasından Satılık 2.El Araçlar konusunu ele alacağız.
Bankalar tarafından alacakların ve kredi borçlarının tahsil edilmesi amacı ile satışa çıkartılan 2.el araçları almak isteyen bir çok vatandaş bu konuda bilgi sahibi olmak istemektedir. Zaman zaman diğer bankalar gibi Ziraat Bankası da alacaklarına karşılık olarak 2. El Araç satışı yapmaktadır. kimi zaman ihale usulü yapılan araç satışları kimi zamanda fiyat teklifi alınmak sureti ile yapılmaktadır.

2.El Araç Almak için Başvuru Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak Ziraat bankası tarafından yapılan 2. el araç satışları için almak istediğiniz araca veya araçlara teklif vermeniz gerekmektedir. Bu araçlara teklif vermek için Ziraat Bankası Şubelerine başvurarak almak istenilen aracın  muhammen bedelinin % 6’sı tutarında teminatın banka şubesine yatırılması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra banka tarafından hazırlanan ve şubede doldurulan  Araç Satış Şartnamesi imzalanmalıdır. Başvurulan Banka Şubesi tarafından müracaat işlemi kontrol edilerek onaylanmaktadır. Onay işlemlerine müteakip bankaya verdiğiniz cep telefonuna veya eposta adresinize sisteme girmek amacı ile üretilen şifre gönderilmektedir.
Ziraat Bankasından Satılık 2.El Araç için kullanıcı adınız ve şifreniz ile bankanın sistemine girerek artık almak istediğiniz araca fiyat teklifi vererek ihaleye katılmaya başlayabilirsiniz. Bankanın internet sayfasından ihale ile ilgili satılan araç hakkında ihale süresi ve araca gelen teklifler anlık olarak ihaleye katılan kullanıcılar tarafından görülmektedir. Burada araca gelen teklifler ile aracın fiyatı güncellenecek ve bir süre sonra ihale sona erecektir. Genellikle satın alınmak istenen 2. el araca her fiyat geldiğinde ihale süresi artmaktadır. Bir süre sonra fiyat gelmemesi halinde ise ihale son fiyat verende kalmaktadır.

El Araçlar Ekspertiz Raporu Var mı?

Banka tarafından ihale usulü satışa sunulan 2. el araçların ekspertiz raporları bankanın ihale sayfasında yer almaktadır. Detaylı bir şekilde araç ile ilgili ekspertiz raporu ve aracın fiyatı ve açık artırmada uygulanacak ve arttırım yapılacak fiyat bilgisi yer almaktadır. Bunun yanında araç ile ilgili tüm detaylı bilgilerde satışa sunulan sitede yer almaktadır. Kilometre model vb. tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
İhaleyi Kazanamazsam Teminatım Ne Olacak?
Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araç satın almak amacı ile ihaleye katıldığınızda yatıracağınız yüzde 6 tutarındaki teminatınız ihaleyi kazanamadığınız taktirde tekrar geri iade edilmektedir. Bu konuda ihaleye çekince ile yaklaşan vatandaşlar teminatlarını ihaleyi kazanamadıkları taktirde geri aldıklarını hatırlatmak isteriz.
İhaleyi Kazandım Ancak Aracı Almaktan Vazgeçtim?
İhaleye katılarak satışa sunulan 2. el aracı kazanmanız durumunda sonradan aracı almaktan vazgeçmeniz durumunda ihaleye katılmak için yatırdığınız yüzde 6 oranındaki teminatınız geri verilmemektedir.

Ziraat Bankası İhale ile Satılan Araçlar

Bankadan ihale ile  satılan araçlara ait bilgilere ve detaylara ulaşmak için  bankanın  resmi internet sitesinin takip edilmesi yeterli olacaktır. Bankanın satılık 2. el araçlar ile ilgili olarak kullanıcılara sunduğu oldukça kapsamlı olan bir web sayfası bulunmaktadır.
https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo
, Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar
Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar

Ziraat 2. El Araç Satışı İçin Kredi Çıkar mı?

Bankaların satışa çıkardığı araçlar kural olarak peşin olarak satılmaktadır. Ancak ihalelerde aracı almaya hak kazananların kredi notları ve limitleri uygun olduğunda taşıt kredisi veya tüketici kredileri kullanmak sureti ile bu araçları satın almaları mümkündür. Ziraat Bankası Kolay Traktör Kredisi hakkında merak edilen tüm soruların yanıtı bu bağlantıda.
Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar -Ziraat Bankası İcralık Araçlar- Ziraat Bankasından İcralık Araçlar Nasıl Alınır- Ziraat 2.El İcralık Araçlar ile ilgili hazırladığımız yazımız burada sona erdi. Konu ile ilgili olarak soru ve merak ettiklerimizi yorum bölümünden yazabilirsiniz.  Yardımcı olması açısından bankanın resmi sitesi üzerinde yapılan açıklamaları okuyarak gerekli işlemleri yapmanız mümkündür. Garanti Bankası 2. el satılık Araçlar hakkında bilgiler bu bağlantıda…
Bankanın Sitedeki Açıklaması Araçlarla ilgili olarak Banka tarafından verilen tüm bilgiler, resimler, açıklamalar ve basında, internette yayınlanan her türlü ilanlar (satış listesi, tanıtım metni, gazete ilanı, internet, afiş vb.) taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi niteliğindedir. Aracın fiili durumuyla Banka tarafından verilen bilgilerin farklı olması halinde Banka’nın herhangi bir yükümlülüğü bulunmayacaktır. Müşteri, bu hususu kabul etmiş sayılır. Araç satış şartnamesine Yardım menüsünden ulaşılabilir.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir