, Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri

Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri

Avatarayınlanan s
754 0

Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Türkiye’nin devlet destekli en büyük bankalarından birisi olan Ziraat Bankası’nın KYK bursu almakta olan gençlere sunmuş olduğu Ziraat Genç Bankkart Nedir? Hangi özelliklere sahiptir? Bu konumuzda sizlere Türkiye’nin en büyük bankalarından olan ve Türkiye’nin hemen her ilçesinde şubesi bulunan Ziraat Bankasının Gençlere yönelik olarak verdiği Ziraat Genç Bankkart ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri neler konunun devamında.

Ziraat Genç Bankkart Nedir?

Ziraat Bankası tarafından KYK bursu alan öğrencilerin bankacılık işlemlerini daha rahat yapabilmeleri için özel olarak tasarlanan kredi ve banka kartı birleşimi bir üründür diyerek, Ziraat Genç Bankkart nedir? Sorusunun cevabını verebiliriz.

Karta sadece, KYK bursu alan öğrenciler sahip olabilmektedir. Bunun dışında en önemli diğer özelliğine baktığımızda, kartın içerisinde yani öğrencinin hesabında para olmaması durumunda, kredi özelliğinden yararlanılarak alışveriş yapılmasına imkan vermesidir. Bu özellik sadece alışverişler için geçerli olup, nakit avans çekilememektedir.

Ziraat Genç Kart Başvurusu Nasıl yapılır?

KYK bursu alıyorsanız, Ziraat Bankası şubelerine giderek Genç kart başvurusu yapabilirsiniz. Kart başvurunuzu sadece fiziki şubelerden değil, aynı zamanda mobil, internet, telefon ve SMS bankacılığını kullanarak da yapmak mümkündür.

Şayet başvurunuzu SMS ile yapmak istiyorsanız, 4747’ye GENC BANKKART yazıp mesaj göndererek yapabilirsiniz. Bunun dışında telefon bankacılığı ile başvuru yapmak isteyenler, bankanın 0850 220 00 00 müşteri hizmetlerini arayarak telefon bankacılığıyla da başvuruyu yapabilirler.

Ziraat Genç Bankkart Özellikleri

Kartın genel özelliklerine baktığımızda, şunları söyleyebiliriz;
• Kartta bulunan avans harçlık özelliğiyle, hesabınızda paranız olmasa bile 375 TL’ye kadar alışverişlerinizde kartı kullanmanız mümkündür.
• İnternet şubesi veya ATM’ler üzerinden, kendinizin ya da bir başkasının cep telefonu hattına cep Lira yüklemeleri yapabilirsiniz.
• Avans harçlık özelliğini, KYK bursu aldığınız müddetçe kullanmanız mümkündür.
• Kartın internet bankacılığı hesabından, dilediğiniz kişiye EFT ve havale gönderimi yapabilirsiniz.
• Kartın kredisi için herhangi bir borcunuzun olması durumunda, kartınıza burs ücretiniz yattığında borcunuz otomatik olarak burcunuzdan kesilmektedir. Bunun yanı sıra kart borcunuzu, ATM’ler üzerinden kendinizde bizzat ödeyebilirsiniz.


Özellikleri

• Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerimizin yanı sıra, internet alışverişlerinizde de kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.
• Fatura ödeme işlemlerinizin tamamını, kolay ve hızlı bir şekilde kartınızın internet ve mobil şubesi üzerinden yapabilirsiniz.
• 90 TL’ye kadar olan tüm harcamalarınızda, temassız ödeme özelliğini kullanabilirsiniz.
• Yapılan harcamalar için, Para  Puan birikimi olmaktadır.
• Kart için hiçbir şekilde kart ücreti ve yıllık aidat gibi farklı isimler altında ödeme yapmazsınız.

, Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri
Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri

Kredi Kartı Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Kartın kredi kartı özelliğini aktif etmek için bankanın telefon bankacılığını ya da fiziki şubelerini kullanabilirsiniz. Buralardan yapacağınız başvurular sonrasında, kartınızın kredi kartı özelliği dakikalar içinde aktif hale gelmektedir.
Ancak bunun için başvurudan ziyade, bildirim yapmanız yeterli olacaktır. Ziraat Bankası’nın KYK ile olan anlaşması nedeniyle sizden evrak ya da farklı şeyler talep edilmeyecek, sadece bildirim yapmanız halinde kredi kartı özelliği aktif olacaktır.

Ziraat Genç Kart İle Nakit Avans Çekimi Mümkün mü?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere kartta tanımlanan kredili tutar, sadece alışveriş harcamalarınızda ödeme yapmanız için aktiftir. Yani nakit avans çekmek gibi bir durum, söz konusu değildir. Kartınızı kullanırken sadece hesabınızdaki parayı çekebilirsiniz. Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri hakkında yukarıda konu hakkında açıklamada bulunmuştuk.

Kart Nasıl İptal Edilir?

Bu kartın KYK ile anlaşmalı verilmesi nedeniyle, burs ücretleri sadece bu kartın ait olduğu hesaba yatmaktadır. Bu sebeple KYK bursu alan öğrencilerin, bursları kesilinceye kadar kartları kullanmaları gerekmektedir. KYK bursu kesildiğinde dileyen kartları iptal ettirebileceği gibi, dileyenler de sadece normal hesabın kullanımını yapabilmektedir. Burs alımı durdurulduğunda kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız, Ziraat Bankası şubelerine giderek kartınızı iptal ettirmek istediğinize dair bir dilekçe vererek, Ziraat Genç Bankkart iptali rahatlıkla sağlanabilmektedir. 
Yazımızın burada sonuna geldik. Faizsiz Kredi veren banka ve finans kuruluşları hakkında detaylı bilgilere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Ziraat Genç Bankkart Nedir? Özellikleri hakkında yorum bölümünden soru ve cevapları yorum bölümünden yapabilirsiniz.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir