Zümrüdüanka Adil Demirkan Kimdir? Umut Karadağ

Avatarayınlanan s
855 0
Zümrüdüanka Adil Kimdir?

Zümrüdüanka Adil Demirkan rolünü canlandıran Umut Karadağ 26 Şubat 1971 tarihinde Başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Elazığ/Ağın nüfusuna kayıtlıdır. Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan Umut Karadağ Zümrüdüanka dizisinde Serhat’ın amcası Adil karakterini canlandırıyor. Oyuncu ve karakteri hakkındaki bilgiler yemin.org farkıyla yazının devamında. 

Zümrüdüanka dizisinde Adil dizinin başrol oyuncusu olan Serhat karakterinin küçük amcası rolündedir. Dizide 50 li yaşlarda olan merhametli ve iyi niyetli birisini canlandırmaktadır. Abisi Abbas Demirkan ile küçüklükten beri anlaşamayan oyuncu abisi ile adeta ters karakterlerdir. Zümrüdüanka Adil abisi  Abbas ile bir mücadele içinde iken diğer yandan da dizinin kadın başrol oyuncusu  Zümrüt’ün içten içe gönlünü kazanmak için çaba sarf etmektedir. 
, Zümrüdüanka Adil Demirkan Kimdir? Umut Karadağ
Zümrüdüanka Adil Demirkan Kimdir? Umut Karadağ 
Serhat’ın amcası Adil çok sevdiği yeğeni Serhat ile Zümrüt’ün  aralarında aşk olduğundan habersiz bir şekilde Zümrüt’ün gönlünü kazanmak için uğraşırken diğer yandan da abisi Abbas’ın karanlık planları ile uğraşmaktadır. Zümrüdüanka Adil rolünü oynayan Umut Karadağ’ın kariyeri aşağıda.

Zümrüdüanka Umut Karadağ kimdir?

Umut Karadağ 25 Ocak Cumartesi akşamı ilk bölümü ile ekranlara gelecek olan Zümrüdüanka dizisinde Adil rolü ile izleyenlerin karşısına çıkacak. Umut Karadağ 26 Şubat 1971 tarihinde Başkent Ankara ilinde dünyaya gelmiştir.  Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden başarı ile mezun olan oyuncu Ankara ilinde bir çok tiyatro oyununda yer aldı. Kova Burcu olan oyuncu 1.88 cm boyunda ve 83 kg ağırlığındadır. Özel Fatoş Abla Koleji’nde liseyi tamamlayan oyuncu Basketbol  ve Taek-won-do sporları ile uğraşmış. 
, Zümrüdüanka Adil Demirkan Kimdir? Umut Karadağ
Zümrüdüanka Adil  Kimdir
Umut Karadağ’ın oynadığı bir çok dizi ve sinema projesi bulunmaktadır 1993 yılında ilk olarak Yukarı Karakısık isimli dizi ile başlayan kariyerine Bedirhan karakteri ile 2001 yılında Bizim evin Halleri dizisi ile devam etmiştir. 2002 yılında yayınlanan ve oldukça sevilen Asmalı konak isimli dizide Bedirhan karakterine hayat veren oyuncu 2002 yılında Yasin rolü ile  Estağfurullah Yokuşu isimli dizide oynamıştır. 
2004 yılında Tamer karakterini Haziran Gecesi isimli dizide canlandıran oyuncu 2005 Yılında Düşler ve Gerçekler ile Eylül dizilerinde oynamıştır. 2006 yılında Arka sokaklar Dizisinin 7. sezonunda Nadir karakteri ile diziye giren oyuncu aynı yıl Yuri rolü ile Sağır Oda dizisinde oynadı.Umut Karadağ 2007 yılında  Yersiz Yurtsuz ,  Karayılan ve eksik etek isimli diziler sonrasında 2008 yılında Korkut karakteri ile Ayışığı dizisinde rol aldı. 

Umut Karadağ 2009 yılında Azmi karakteri ile es es dizisi sonrasında 3 yıl sonra Yol ayrımı dizisi ile ekranlara döndü. Bir yıl sonra Tatar Ramazan isimli dizide Abdurrahman Çavuş karakterine hayat veren oyuncu canlandırdığı Bedir karakteri ile Aşktan Kaçmaz dizisinde 2014 yılında ekranlara geldi. 2016 yılında kehribar dizisinde Veli 2017 yılında ise Vatanım sensin isimli dizilerde rol aldı. Bir sene sonra yayınlanan Halka isimli dizi sonrasında Zümrüdüanka dizisinde Adil rolü ile ekranlara geliyor. 

, Zümrüdüanka Adil Demirkan Kimdir? Umut Karadağ
Zümrüdüanka Zümrüt’ün Kocası Adil

Umut Karadağ oynadığı filmler

2018 – Kardeşim İçin Der’a (Atıf Necip)
2017 – Beyaz Balina
2016 – Emanet (Şehmuz)
2010 – Kurtlar Vadisi Filistin (Sinema Filmi)
2009 – Kaptan Feza (Sinema Filmi)
2008 – Gölgesizler (İmam)

Zümrüdüanka Abbas karakteri hakkında detaylar bu bağlantıda yer almaktadır. Zümrüdüanka Zümrüt’ün kocası Adil hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Yazı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir